Kapely z regionu i mimo něj se do přátelského prostředí rádi vrací. Jednou z nich je i tříčlenná formace Tea Packs z Havlíčkova Brodu.

„Hrajeme zde již druhým rokem a vracíme se rádi. Panuje tu přátelská uvolněná atmosféra a pořadatelé jsou velmi vstřícní. Zvukař je letos také moc šikovný,“ pochvaloval si Jakub Kříž, kytarista kapely, která se charakterizuje jako etno – freejazz. Za využití nástroje australských domorodců – didgeridoo namíchali muzikanti krásný koktejl jazzu a etna hned v úvodu festivalu.

„Většina kapel pochází z regionu, ale pravidelně k nám jezdí například Aurora band z Prahy. Za ty roky už zde vznikly kamarádské vztahy,“ řekl Jan Koudelka z občanského sdružení Čtveráci, které festival pořádá.

Akce se snaží pojmout jazz v celé své barevnosti a šíři a proto se na ní nehraje pouze klasický jazz a swing, což spolehlivě doložili zmínění Tea Packs a řada dalších, celkem osmi kapel. Například výborná skupina Swingtet vzdala hold největší legendě jazzové kytary Django Reindhartovi a v mistrném provedení interpretovala jeho náročné skladby.

„Byl jsem zde už loni a rád jsem se opět vrátil. Spojení farního dvorku a jazzu vyplývá v neopakovatelnou atmosféru,“ podělil se o dojmy návštěvník David Fojtík.