„Letos jsem tady po páté a rozhodně to stojí za to. Nenecháme si ujít žádný ročník,“ řekl Tomáš Rásocha. Pro letošní rok si pro návštěvníky připravili pořadatelé novinku nejen v podobě nového pódia, ale také kvalitnějšího ozvučení a osvětlení.

O výborný úvod festivalu se postarali humpolečtí Pátrači, kteří na Indenpendent Fest dorazili přímo z Rockové Lipnice. „Měli jsme to co stihnout, ale podařilo se,“ usmál se baskytarista Honza Cihlář.

Od šestnácté hodiny odpolední se na podiu střídal jeden hudební styl za druhým. Na své si tedy přišel každý. Exceletní výkon předvedli například také funkující Eč. Kultovní pelhřimovská formace představila songy z nového cédéčka.

Mezi hlavní taháky nočního programu bezpochyby patřila Rhemorha, která dorazila až z daleké Sibiře. Vystoupení této ruské metalcorové formace přihlíželo suveréně nejpočetnější publikum.

Počasí celkem vyšlo

Díky počasí, které se o víkendu umoudřilo na osmadvacet stupňů Celsia se nekonaly ani žádné nevolnosti z horka. Větší obavy však pořadatelé měli z předpovídaných bouřek a krupobití.

Déšť však přišel až v odpoledních hodinách a s postupujícím večerem pak nikomu ani nevadil. Příští rok vypukne Indenpendent Fest již po desáté. A co si pořadatelé připraví na tento jubilejní ročník?

„Zatím jsme nad tím nepřemýšleli, ale rozhodně to bude něco velkého,“ slibil jeden z pořadatelů festivalu Petr Pokorný.