Všechna spartakovská družstva od nejmenších žáčků až po druholigové áčko jsou přihlášená do soutěží a zkraje srpna vyjedou k prvním tréninkům na ledě. Muži dokonce už mají v plánu osm přípravných zápasů. Jak ale zdůrazňuje manažer klubu Aleš Kučera, pelhřimovský hokej z nejhoršího venku stále není.

Jak to vypadá s pelhřimovským hokejem v současnosti?

Všechna mládežnická družstva včetně druholigového týmu dospělých jsme do soutěží přihlásili. Situace nicméně zůstává i nadále mimořádně složitá, a to opravdu není žádné strašení. Každopádně děláme všechno pro to, abychom to hlavně po ekonomické stránce zvládli. Čas ale kvapí, sezona se blíží.

Dokdy chcete mít definitivně jasno v tom, jestli do ní vstoupíte, či nikoliv?

Konkrétní slovo, jestli do druholigové soutěže půjdeme, by mělo padnout přibližně v polovině srpna. U áčka nám trochu pomohla skutečnost, že se podařilo při druholigovém aktivu zvrátit verdikt ohledně zavedení dvouskupinového modelu.

Liga se nakonec bude hrát i letos ve třech skupinách, díky čemuž to nebude s náklady na cestování tak hrozné. Horší je to s mládežnickými celky, které máme nalosované na Moravu. Ligové starší dorostence čekají mnohdy až neuvěřitelné štreky.

Dokážete odhadnout, jak moc klubu po finanční stránce prospěje řada soustředění, jimiž se vám podařilo zaplnit zimní stadion téměř po celé prázdniny?

Určité přilepšení to přinese, rozhodně si ale takto nevyděláme na celou sezonu. Potřebujeme mít nějakou jistotu.

Vlastně každý rok jdeme tak trochu do neznáma, každý rok po Vánocích řešíme stále tutéž nepříjemnou situaci. Chybí nám to, co jsme řekli nahlas už snad tisíckrát. Totiž, že jsme převzali milionovou pohledávku od města a ty peníze tam prostě chybí. Kdybychom je měli, je to úplně o něčem jiném.

Trénovat na ledě počátkem měsíce srpna ale v každém případě začnete.

Veškeré týmy přípravu zahájí. Otázkou zůstává, jak to bude dále. Pokud se zaměříme konkrétně na prvním mužstvo, netřeba zdůrazňovat, že lehká nervozita vyplývající z této nejistoty tam panuje. Přece jenom tady máme řadu šikovných hráčů, kteří by se v případě odstoupení ze soutěže bezesporu uplatnili jinde.

Pořád mluvíme o samých nepříjemných věcech, o nejistotě. Nenapadá vás alespoň nějaké kladné zjištění?

Za velké pozitivum považuji několik posledních schůzek s představiteli města. Atmosféra jednání se výrazně uvolnila. Příslibem je už jenom zjištění, že jsme schopni a ochotni si vzájemně naslouchat. Nezbývá než věřit, že jsme na dobré cestě k zachování pelhřimovského hokeje. Přece jenom se tady bavíme o nejpopulárnějším sportu ve městě. Nechat ho padnout by byla velká škoda.