Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Problémoví mladí lidé budou nově v počítačové databázi

Pelhřimov – Dosud byly kartičky s údaji o problémových, nebo problémech majících mladistvých na Pelhřimovsku zakládány a uskladněny na „sociálce“. Nyní by nově měly být chronologicky řazeny v počítačové databázi.

15.7.2010 3
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Archiv

Slibuje to zefektivnění spolupráce a propojení institucí, které mají co do činění s kriminalitou a sociálně negativními jevy u mladistvých na Pelhřimovsku. To by měl v budoucnu zajistit takzvaný systém včasné intervence.

Policie, soud, státní zastupitelství, probační a mediační služba, nemocnice, školy a sociální služba by měly začít využívat jednotný informační systém. Do něj budou ukládat údaje například o týrání či užívání drog u mladistvých.

Podle Martina Štěpánka, vedoucího pelhřimovské policie, byl doposud největší problém v rychlosti komunikace. „S programem včasné intervence vznikne jedno místo, kde budou informace ukládány,“ řekl.

Dlouhodobý proces

Na systému se bude kromě Pelhřimova podílet také Humpolec a Pacov. „Podali jsem žádost na Ministerstvo vnitra a myslím, že jeho vyjádření bude kladné. Letos budeme pracovat na administrativním zajištění projektu a naplnění databáze, příští rok bychom to spustili,“ uvedl místostarosta Pelhřimova Bohumil Kovanda.

Využití databáze zapojenými institucemi má však drobné nuance. Například soud nemůže databázi „krmit“, může z ní čerpat. Naopak policisté mohou do databáze přispívat, ale čerpat z ní moci nebudou. O tom, že systém včasné intervence je spíše dlouhodobým procesem, ví Naděžda Sobotková, která ho již druhým rokem spravuje v Třebíči.

„Na hodnocení je zatím brzy. Projekt je velice obsáhlý. Začal však opravdu dobře fungovat tým pro ohroženou mládež. Je složený z odborníků a zástupců zapojených subjektů a řeší akutní problémy, které se vyskytnou,“ sdělila Sobotková.

Tým odborníků vznikne i na Pelhřimovsku. „V první vlně složíme základní tým z policie, soudu, probační a mediační služby. Odborníky pro práci s mladistvými také dodá každé ze zapojených měst.

Až vznikne takováto platforma, chtěli bychom spolupracovat i se školami a zdravotnickými zařízeními. Jde hlavně o systém prevence. Hodně dětí se pohybuje na hraně a je třeba s nimi pracovat včas. Ti, co se k nám dostanou, jsou jen špičkou ledovce,“ uzavřela Zuzana Pechová z pelhřimovské probační a mediační služby.

Autor: Michal Vítů

15.7.2010 VSTUP DO DISKUSE 3
SDÍLEJ:
Ilustrační foto.

Rodiče v Pelhřimově vysází stromy za své potomky

Libkovanka vsadila už při svém vzniku před deseti lety na zelenou.

Libkovankafest láká na dechovku do Častrova už potřetí

Martin Lank: Největší klad programu Realistů je jeho reálná splnitelnost

Jihlava - Jedním z největších překvapení voleb před čtyřmi lety na Vysočině byl poslanecký mandát pro Martina Lanka. Ten kandidoval za hnutí Úsvit a získal více hlasů než poslankyně za ODS. Do voleb jde Martin Lank i letos, a to na kandidátce Realistů

Předseda strany nemůže zůstat za bukem, říká Jan Veleba

Vysočina - Jediný předseda celostátní strany z Vysočiny Jan Veleba jde i do těchto voleb. Je lídrem Strany práv občanů (SPO) pro Vysočinu.

Nejtepleji bylo v září v Dukovanech, nejvíc pršelo ve Velké Bíteši

Třebíčsko, Vysočina - Září bylo oproti průměru neznatelně chladnější. Průměrná měsíční teplota na Vysočině byla 11,4 °C, což představuje odchylku -1 °C od dlouhodobého normálu za období 1981 - 2010.

NAŠI PRVŇÁCI: Představujeme žáky ze ZŠ Počátky

Pelhřimovsko - Pelhřimovský deník přináší čtenářům nový seriál Naši prvňáci. Jeho prostřednictvím bude představovat tabla jednotlivých prvních tříd základních škol na Pelhřimovsku, a to až do pololetního vysvědčení. Rodiče a blízcí žáků každou středu na straně 4 a na webu najdou prvňáčky z Pelhřimovska. Deník si tak mohou koupit na památku. Nyní se představují žáci ze ZŠ Počátky.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení