„Děti se naučí základům této hry, technice běhu, obratnosti. Zároveň si osahají pobyt v kolektivu. Náš tábor ale rozhodně nebude pouze o fotbale,“ upozornil vedoucí školičky Ivan Lisay.

Důraz na všeobecnou pohybovou průpravu ostatně kladou i samotné tréninky ve školním roce. Jinak tomu nebude ani tentokrát. Neznamená to tedy, že děti stráví celé dva týdny na hřišti. S využitím areálu školy Osvobození počítá dopolední program. Ten odpolední doplní vyjížďka na kolech či návštěva křemešnického lanového centra. Půjde se i do bazénu.

„Abychom děti zaujali, musí to být co možná nejpestřejší,“ poznamenal Lisay, podle něhož kapacita kempu zatím naplněná není. „Dovolené jsou v plném proudu, spousta pracujících rodičů řeší pro změnu problém s hlídáním v polední přestávce. Pokud o to bude zájem, zajistíme dětem během ní dozor i stravování,“ dodal vedoucí kempu i Fotbalové školičky, která se má k světu.

A opět nikoliv pouze po fotbalové stránce, přestože děti stačily během první sezony kromě dvou tréninků týdně sehrát proti školním a fotbalovým týmům patnáct utkání.

Z dokopné je rázem zároveň předkopná

Třeba z červnové „dokopné“ v Hříběcí se vyklubal natolik zdařilý víkendový rodinný pobyt, že se dočká hned zkraje nového školního roku svého opakování. Na konec září se počítá pro změnu se společným výletem do pražské ZOO.

Jednou za čas se vyrazí malí fotbalisté vyřádit také na dopravní hřiště na čtyřkolkách. „Určitá parta se už stačila vytvořit i mezi samotnými rodiči, díky čemuž se upevňují vztahy i přímo mezi dětmi,“ všiml si Lisay.

Pelhřimovská Fotbalová školička sdružuje děti od čtyř do devíti let věku. A nábor nových členů? Jednoduše stačí zajít na hřiště a zkusit to také.