Na tuto páteřní humpoleckou ulici se přijedou dnes odpoledne podívat členové hodnotitelské komise celostátní dopravní soutěže Cesty městy. „Úpravu posoudíme podle několika kritérií. Hledí se především na přínos pro obyvatele, ale mimo jiné i na originalitu řešení,“ uvedl jeden z hodnotitelů Radek Patrný.

Komisaři si postupně prohlédnou všechny stavby. Na přelomu srpna a září pak přistoupí k hlasování. Mezi vyhodnocené projekty letos začlenili v zastřešující Nadaci Partnerství rekordních čtyři sta tisíc korun. Samozřejmě použitelných k dalšímu zvelebení ulic. K tomu náleží i věcné ceny za dalších sto tisíc.

„Hlavní motivací k přihlášce do soutěže ale je zviditelnění té které úpravy,“ podotkl Patrný. Představitelé českých měst a obcí přihlásili do letošního devátého ročníku soutěže Cesty městy celkem devětatřicet zklidňujících projektů.

Jediným zástupcem Vysočiny je právě humpolecká Kamarytova ulice. O tom, zda v silné konkurenci uspěje či nikoliv, bude jasno 16. září při vyhlášení výsledků ve východočeské Litomyšli.