Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Děti se na táboře Chaloupky proletěly po celé zeměkouli

Chaloupky – Sotva skončila škola a už po dětech na letním táboře Chaloupky u Nového Rychnova zase někdo chce, aby vstávaly před osmou.„Budíček,“ ozývá se každé ráno v půl osmé táborem Chaloupky. Hned nato se všichni sejdou ke společné rozcvičce.

8.7.2010
SDÍLEJ:

Ráno vedoucí tahají děti ze spacáku už v půl osmé. Povinně musí všechny nastoupit a ještě než dostanou snídani, při písničce si řádně rozcvičí tělo.Foto: DENÍK/ Libor Plíhal

Kolektiv se letos poněkud omladil. „Patnáct pravidelných účastníků vyšlo devátou třídu. Podařilo se ale počet doplnit mladšími ročníky,“ vysvětluje hlavní vedoucí Dana Kalinová a pochvaluje si, jak ji malá děcka poslouchají.

Malí táborníci se o Chaloupkách často dozvědí díky tomu, že navštěvují kroužky pelhřimovského domu dětí a mládeže. „Na kroužky chodím,“ potvrzuje druhák Honzík.

Na čtyřicet prcků tam dohlíží hlavní vedoucí Dana Kalinová, její zástupkyně Libuše Samková a čtyři oddíloví vedoucí. Každý z nich má k dispozici instruktora a dva pomocníky. „Letos jsou vedoucími samé holky, asi že jsou zodpovědnější nebo co,“ krčí rameny jeden z instruktorů.

Cesta kolem světa trvá jen deset dní

Děti, které se letos na tábor vypravily začátkem prázdnin, jako by rodiče poslali na zkušenou do světa. Téma je totiž Letem světem. Na létajících kobercích se už děti podívaly do Brazílie, Indie či Austrálie. Dnes navštíví Skotsko.

„Kluci instruktoři budou celý den chodit v kiltech,“ slibuje hlavní vedoucí. Přestože se program mění, nejoblíbenější už léta zůstávají dvě hry, Pašeráci a Sršáni. Na pašeráky si účastníci tábora zahráli hned druhý den prázdnin. „Jakmile po dětech chceme, aby něco provedly, aby byly těmi špatnými, náramně si to užívají,“ usmívá se hlavní vedoucí.

Jako sršáni se očíslované děti musí dostat do ohraničeného území a něco odtud odnést, aniž by jejich číslo zahlédl některý z hlídačů. „Sršány zařazujeme až na konec tábora z dobrých důvodů. Jak se děti snaží jinak než rukou zakrýt číslo na čele, plazí se po zemi a jsou celé umazané. Mají tedy předem nakázáno vzít si to nejšpinavější oblečení, které v kufru najdou,“ popisuje další oblíbenou zábavu Dana Kalinová.

Déšť překazil hru

Premiéru měl mít v úterý Lov přemnožených králíků v Austrálii. Počasí ale zasáhlo. „Uspořádali jsme tedy Talentmánii. V porotě zasedala například kráva Milka, pořad uváděl Olešek a Adéla Banánová, kterou si zahrál náš skvělý zdravotník. Byla velká legrace,“ zhodnotila hlavní vedoucí.

Na táboře jsou spokojené i holky z modrého oddílu. „Doma bych se asi nudila,“ tvrdí Kája. Její spolubydlící Simča vychvaluje vedoucí. „Všichni jsou na nás moc hodní,“ říká. Důkazem je jejich kamarádka Lenka, která je na táboře už počtvrté. „Jezdím od první třídy,“ dodává.
Do večerky v deset hodin večer čeká děti ještě nabitý program.

Názor si přečtěte na:pelhrimovsky.denik.cz/nazory_region/20100708_glosa.html

8.7.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Poslanec Martin Lank

Martin Lank: Největší klad programu Realistů je jeho reálná splnitelnost

Jan Veleba, nyní senátor za volební obvod Chrudim, do nějž spadá i větší část Havlíčkobrodska, vede prezidentskou stranu SPO. Za tu nyní kandiduje jako lídr vysočinské kandidátky.

Předseda strany nemůže zůstat za bukem, říká Jan Veleba

Nejtepleji bylo v září v Dukovanech, nejvíc pršelo ve Velké Bíteši

Třebíčsko, Vysočina - Září bylo oproti průměru neznatelně chladnější. Průměrná měsíční teplota na Vysočině byla 11,4 °C, což představuje odchylku -1 °C od dlouhodobého normálu za období 1981 - 2010.

NAŠI PRVŇÁCI: Představujeme žáky ze ZŠ Počátky

Pelhřimovsko - Pelhřimovský deník přináší čtenářům nový seriál Naši prvňáci. Jeho prostřednictvím bude představovat tabla jednotlivých prvních tříd základních škol na Pelhřimovsku, a to až do pololetního vysvědčení. Rodiče a blízcí žáků každou středu na straně 4 a na webu najdou prvňáčky z Pelhřimovska. Deník si tak mohou koupit na památku. Nyní se představují žáci ze ZŠ Počátky.

Raf & Taksík zvou na koncert, který vyjde na jaře na vinylu

Rynárec – Na zajímavý koncert, který se uskuteční v pátek 20. října, láká hospoda v Rynárci u Pelhřimova.

České vlajky zabojují v příštím roce o rekord

Pelhřimovsko – Česká vlajka by se v příštím roce mohla stát hlavním aktérem nového rekordu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení