Kolektiv se letos poněkud omladil. „Patnáct pravidelných účastníků vyšlo devátou třídu. Podařilo se ale počet doplnit mladšími ročníky,“ vysvětluje hlavní vedoucí Dana Kalinová a pochvaluje si, jak ji malá děcka poslouchají.

Malí táborníci se o Chaloupkách často dozvědí díky tomu, že navštěvují kroužky pelhřimovského domu dětí a mládeže. „Na kroužky chodím,“ potvrzuje druhák Honzík.

Na čtyřicet prcků tam dohlíží hlavní vedoucí Dana Kalinová, její zástupkyně Libuše Samková a čtyři oddíloví vedoucí. Každý z nich má k dispozici instruktora a dva pomocníky. „Letos jsou vedoucími samé holky, asi že jsou zodpovědnější nebo co,“ krčí rameny jeden z instruktorů.

Cesta kolem světa trvá jen deset dní

Děti, které se letos na tábor vypravily začátkem prázdnin, jako by rodiče poslali na zkušenou do světa. Téma je totiž Letem světem. Na létajících kobercích se už děti podívaly do Brazílie, Indie či Austrálie. Dnes navštíví Skotsko.

„Kluci instruktoři budou celý den chodit v kiltech,“ slibuje hlavní vedoucí. Přestože se program mění, nejoblíbenější už léta zůstávají dvě hry, Pašeráci a Sršáni. Na pašeráky si účastníci tábora zahráli hned druhý den prázdnin. „Jakmile po dětech chceme, aby něco provedly, aby byly těmi špatnými, náramně si to užívají,“ usmívá se hlavní vedoucí.

Jako sršáni se očíslované děti musí dostat do ohraničeného území a něco odtud odnést, aniž by jejich číslo zahlédl některý z hlídačů. „Sršány zařazujeme až na konec tábora z dobrých důvodů. Jak se děti snaží jinak než rukou zakrýt číslo na čele, plazí se po zemi a jsou celé umazané. Mají tedy předem nakázáno vzít si to nejšpinavější oblečení, které v kufru najdou,“ popisuje další oblíbenou zábavu Dana Kalinová.

Déšť překazil hru

Premiéru měl mít v úterý Lov přemnožených králíků v Austrálii. Počasí ale zasáhlo. „Uspořádali jsme tedy Talentmánii. V porotě zasedala například kráva Milka, pořad uváděl Olešek a Adéla Banánová, kterou si zahrál náš skvělý zdravotník. Byla velká legrace,“ zhodnotila hlavní vedoucí.

Na táboře jsou spokojené i holky z modrého oddílu. „Doma bych se asi nudila,“ tvrdí Kája. Její spolubydlící Simča vychvaluje vedoucí. „Všichni jsou na nás moc hodní,“ říká. Důkazem je jejich kamarádka Lenka, která je na táboře už počtvrté. „Jezdím od první třídy,“ dodává.
Do večerky v deset hodin večer čeká děti ještě nabitý program.

Názor si přečtěte na:pelhrimovsky.denik.cz/nazory_region/20100708_glosa.html