Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Vlajka Ekoškoly zůstane v Černovicích další dva roky

Černovice – Základní škola v Černovicích má zítra svůj velký den. Už potřetí totiž zástupci z řad učitelů a žáků v budově Senátu v Praze slavnostně převezmou titul Ekoškoly.

22.6.2010
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Profimedia.cz

„Jsme rádi, že se nám ocenění podařilo znovu obhájit,“ radovala se ředitelka černovické základní školy Marcela Kokšteinová. Symbolická vlajka ekologické školy, která se uděluje vždy na dva roky, tak bude v Černovicích vlát nepřetržitě šest let.

Obhájit certifikát ekologické školy není nic jednoduchého. Žáci i učitelé musí neustále dodržovat řadu pravidel.

Humornou formou

V černovické škole funguje Ekotým složený ze žáků, který kontroluje úspory vody a energií, ale také vymýšlí soutěže a program s ekologickou tematikou.

„Ekologické hlídky pravidelně obcházejí jednotlivé třídy a zaznamenávají, jak jejich spolužáci třídí odpad, spoří energií nebo zda někde zbytečně neodkapává voda z kohoutků,“ popsala jeden z úkolů Ekotýmu jeho vedoucí a učitelka v jedné osobě Eva Pechková.

Ke členům Ekotýmu patří také Karel Vošahlík z deváté třídy. „Pracovat v Ekotýmu mě baví. Máme sice hodně povinností, ale je to zajímavé,“ vyprávěl Vošahlík.

„Nekontrolujeme jenom třídy. Pořádáme i různé soutěže nebo Den Země,“ doplnil Karel Vošahlík. Žáci si ekologii vštěpují i humornou formou. Každou třídu zdobí veselé slogany na téma třídění odpadu nebo šetření energiemi. „S tímto nápadem přišli deváťáci. Myslím, že se jim slogany moc povedly,“ hodnotila Pechková. Podle ní se ekologická výchova ve škole osvědčila.

„Máme kladné ohlasy nejen od žáků, ale i od jejich rodičů. Děti často učí rodiče třídit odpad nebo šetřit vodou,“ prozradila Pechková.

Od půdy až po sklep

Práci Černovických přijela zhodnotit odborná komise. „Ta si školu prohlédla doslova od půdy až po sklep,“ usmála se ředitelka Kokšteinová.
„Myslím, že jsme měli všechno v pořádku a komisaři odcházeli spokojení. Jinak bychom titul Ekoškoly neobhájili,“ uzavřela Marcela Kokšteinová.

Autor: Nela Kyselová

22.6.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto.

Od sokolovny zmizel červený golf

Čerti v pelhřimovském domově seniorů

Pelhřimovský domov pro seniory dává šanci na přijetí výhradně místním

Rodiče v Pelhřimově vysází stromy za své potomky

Pelhřimov – V okolí Pelhřimova se ve čtvrtek odpoledne objeví 63 nových stromků. Vysadí je rodiče nových občánků v lokalitě za vodojemem v Pelhřimově směrem od Vlásenické ulice ke Starému Pelhřimovu.

Libkovankafest láká na dechovku do Častrova už potřetí

Častrov, Libkova Voda – Milovníci dechovky už potřetí zamíří do Častrova. V sobotu 21. října se v tamním kulturním domě uskuteční třetí ročník Libkovankafestu, jemuž dala jméno dechová muzika Libkovanka, která působí v nedaleké Libkově Vodě.

Martin Lank: Největší klad programu Realistů je jeho reálná splnitelnost

Jihlava - Jedním z největších překvapení voleb před čtyřmi lety na Vysočině byl poslanecký mandát pro Martina Lanka. Ten kandidoval za hnutí Úsvit a získal více hlasů než poslankyně za ODS. Do voleb jde Martin Lank i letos, a to na kandidátce Realistů

Předseda strany nemůže zůstat za bukem, říká Jan Veleba

Vysočina - Jediný předseda celostátní strany z Vysočiny Jan Veleba jde i do těchto voleb. Je lídrem Strany práv občanů (SPO) pro Vysočinu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení