VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Řízená prohibice: Alkohol na veřejnosti se už pít nesmí

Pelhřimov – Opilá mládež na dětských hřištích a „krabicové sedánky“ v mnoha zákoutích města vedly pelhřimovské zastupitele k rozhodnutí, které na jednadvaceti místech Pelhřimova zakazuje požívání alkoholu.

21.6.2010
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/ Archiv


Závazná vyhláška o omezení konzumace na veřejných prostranstvích je doplňkem vyhlášky o ochraně veřejného pořádku a čistoty města. Její významnou součástí je odstavec čtyři, podle kterého je každý povinen používat veřejně prospěšná zařízení pouze za daným účelem a způsobem.

„Sedět na opěrátku lavičky u hřiště a popíjet lihoviny doposud nebylo přestupkem. Hromadily se stížnosti od maminek a občanů a po dohodě se státní policií jsme tuto vyhlášku schválili. Nyní existuje páka, jak tyto negativní jevy omezit,“ konstatoval místostarosta Pel〜hřimova Tomáš Dufek.

Počet hlídek policie nezvýší

Na vymezení inkriminovaných míst měli podíl republikoví policisté z Pelhřimova. „Naše návrhy vycházely z požadavků a stížností občanů. Jednalo se o místa, kde si hrají děti nebo tráví volné chvíle s rodiči a jejich soukromí bylo narušováno nevhodným chováním některých občanů,“ vysvětlila stanovisko policistů jejich mluvčí Hana Kotková.

Soudě podle počtu odvezených na záchytku do krajského města, narostly oproti minulému roku alkoholové delikty pouze nepatrně. „Do současné doby vyjížděli policisté na daná místa podle potřeby, hlavně pokud se tam nacházela osoba, která zjevně budila veřejné pohoršení. Tyto osoby pak byly převáženy na záchytnou stanici do Jihlavy,“ dodala Kotková s tím, že letos bylo do uplynulých dnů převezeno na protialkoholní záchytnou stanici 27 opilců. To je o tři více než vloni.

Větší počet policistů v daných místech očekávat nelze. „V rámci běžného výkonu služby budou policisté prioritně kontrolovat v Pelhřimově místa, která byla vyhláškou vyjmenována. Počet hlídek, s ohledem na stavy obvodního oddělení, již nelze zvyšovat. Situace se bude řešit na místě, vždy podle konkrétních případů,“ vysvětlil vedoucí policejního obvodního oddělení v Pelhřimově Jindřich Sůva.


Autor: Jan Cihlář

21.6.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Krajský úřad dohlížel na klidné volby

Volby v Bohdalíně na Pelhřimovsku.
5

Bohdalín: Na volby přišel bez občanky

Ve velkém okrsku odhadovali slušnou volební účast

Pelhřimov – Do volební místnosti na pelhřimovském městském úřadě, kde i při letošních sněmovních volbách pracovala okrsková volební komise patřící k okrsku číslo 10, byla volební účast podle odhadů členů komise slušná.

Kateřina Ješetová zažila své volební poprvé

Kamenice nad Lipou – K volbám se v pátek, jako spousta dalších lidí nejen z Vysočiny, vydala i Kateřina Ješetová z Kamenice nad Lipou.

Na biofarmě se musejí dobře střídat plodiny a více nad tím přemýšlet

Častonín – Naplno šestadvacetiletý Petr Marek pracuje na Biofarmě Marek Častonín teprve dva roky, ale pomáhal tady už od puberty. Jeho tatínek začal s ekologickým zemědělstvím na konci devadesátých let minulého století a v současné době se na farmě podílí takřka celá rodina.

U malých voličů z Olešné vyhrály ovocné knedlíky

Olešná – Předtím, než se ve volební místnosti v Olešné usadila oficiální volební komise, za plentu a k urně se opět vrhli tamní školáci. Děti z prvního stupně základní školy letos volily své neoblíbenější jídlo.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení