Právě v úterý, téměř po osmi letech, našli kriminalisté ve studni na zahradě jejího domu tělo tehdy šestatřicetiletého muže, jenž byl od roku 2002 pohřešován svou matkou.

Vrah svou oběť pobodal, ještě živou ji vlekl po zahradě, aby ji následně – stále živou – vhodil do studny. „Vím, o koho jde. Měl hodně pohnutou minulost. Posléze barák prodal paní Tatarové a od té jsem ho koupila před čtyřmi lety já. Kdybych to věděla, tak ho nikdy nekoupím,“ povzdechla si Pumbergerová.

O tom, co se dělo za dveřmi tohoto „obydlí hrůzy“, vědí i samotní obyvatelé Pacova. „Hodně ho v jeho domě navštěvovala parta Romů. Jeho družka byla také Romka. Byl odtud slyšet stále nějaký křik,“ shodují se dvě ženy ze sousedství, které si nepřály být jmenovány.

„Hodně pil, stále jsem ho viděla někde v hospodě. Tomu, že něco podobného udělal, se vůbec nedivím,“ uzavřela další z obyvatelek okolí, která si rovněž nepřála být jmenována.

Celá hrůzostrašná událost vrhá na Pacov temný stín. „Myslím si, že se to může stát kdekoliv. Lidé jsou takoví, že k tomu zkrátka někdy dojde, ať už tady v Pacově, nebo jinde,“ vyjádřil se k případu starosta Pacova Lukáš Vlček. Údajný pachatel vraždy je umístěn v cele. Rozhoduje se o jeho umístění do vazby.