Jihlavská zoo buduje novou expozici pro malé kočky. Hotová by měla být už do konce měsíce. Kočky by se do ní měly začít stěhovat na začátku června.

Návštěvníci v ní každý půlrok uvidí jiná zvířata. Střídat by se v ní v pravidelných intervalech měly kočka divoká, krátkouchá nebo bažinná. Malé kočky, které zrovna nebudou v novém výběhu, dostanou azyl v zázemí zahrady.

„Výstavba zatím pokračuje podle plánu. Stavební akce by měla být podle plánu dokončena do 31. května,“ řekla mluvčí zahrady Kateřina Kosová.
Nová expozice v sousedství medvědince po dokončení nahradí tři původní, již nevyhovující výběhy.

Na místě vzniknou dva výběhy, které budou větší než ty původní. „Zvířatům se tam proto určitě zlepší podmínky pro život,“ řekla Kateřina Kosová.
Větší komfort nabídne nová expozice pro malé kočky i návštěvníkům. „Lidé na ně lépe uvidí,“ nastínila mluvčí zoo.

Nové výběhy ze dřeva a kamene budou prosklené. Navazovat budou přímo na výběh pro manula a vypadat budou velice podobně.

Celá stavební akce je plně v režii zoologické zahrady. „Magistrát města vypomáhal pouze s vyřizováním dokumentů na stavebním úřadě,“ podotkl mluvčí jihlavského magistrátu Radek Tulis. Náklady na výstavbu nové expozice přesáhly částku milion korun.

Nová expozice pro malé kočky ale není jedinou stavební akcí, která by se měla letos v jihlavské zoo uskutečnit. V plánu je také výstavba další ubikace pro kočky s voliérou. Pak by se do expozičních výběhů mohly vrátit v plném počtu a nemusely by část roku zůstávat jen v zázemí.

Zoo teď také řeší projektovou dokumentaci na úpravu Amazonského pavilonu a výstavbu voliéry pro ary.