VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Ámosek slavil desáté narozeniny

Košetice /FOTOGALERIE/ - Košetický školní časopis Ámosek slavil ve čtvrtek desáté narozeniny. Žáci II. stupně prožili den s médii, ti mladší kreslili křídou na dvoře školy a účastnili se literární soutěže.

29.4.2010
SDÍLEJ:

Oslavy 10. narozenin školního časopisu Ámosek v košetické základní škole.Foto: Nela Kyselová

Na úvod zástupci médií z Pelhřimovského deníku, Českého rozhlasu Region a za účasti starostky obce Košetice Blanky Veletové a Miroslava Marka z Agentury Dobrý den zasadili na školním dvoře stromek. Mediální poradce politiků a básník Tomáš Zdechovský se pro nemoc omluvil.

Poté se žáci zúčastnili workshopů s jednotlivými zástupci médií. Například šesťáci a sedmáci psali, co se jim na školním časopise líbí nebo nelíbí a co by si přáli změnit. Žáci si hodně přáli více vtipů, obrázek maskota na titulní stránku nebo také 3D obrázky. Žáci si poté vyzkoušeli práci novinářů.

Osmáci a deváťáci si vyzkoušeli už náročnější novinářskou práci, rozhovor s ředitelem školy nebo se starostkou jejich obce a také anketu se spolužáky o tom, jak se jim líbí slavnostní den a na co se nejvíce těší.

Páťáci vymýšleli pro časopis Ámosek přáníčka, sedmáci se zamýšleli nad tím, co jim v Ámoskovi chybí nebo co by změnili.

Žáci se kromě novinářského řemesla seznámili také s prací v rozhlase, kterou jim přiblížil šéfredaktor Českého rozhlasu Region Petr Hladík. Pelhřimovskou Agenturu Dobrý den pak žákům představil ředitel agentury Miroslav Marek.

Anketa: Jak se vám líbí oslava narozenin Ámoska?

Kristýna Synyuk, 6. třída: Zatím je to skvělé. Dělali jsme rozhovor s paní učitelkou Kotěrovou. Nejvíc se těším na svačinu. Dnešní akce je lepší než učení.
Tomáš Čermák, 6. třída: Nejvíc se mi líbí, že se neučíme. Bylo by dobré pozvat nějakého sportovce. Nejvíc se těším na koblihu.
Honza Strnad, 6. třída: Dnešní den se mi líbí, protože se neučíme, přijeli za námi z rozhlasu. Nejvíc se těším do pracovny Agentury Dobrý den. Na svačinu bych chtěl nugátovou koblihu. Jako strom pro Ámoska bych chtěl lípu, aby byla vysoká jako jeho úspěchy.
Hana Markesová, 6. třída: Je to super, nejvíc se mi líbí psaní o Ámoskovi, ale už se těším, až pojedu domů.
učitel Michal Březina: Jsem spokojen, učím tu už šest let, neměnil bych nic. Nelíbí se mi, že někdy žáci zlobí. Chtěl bych novou velkou tělocvičnu. Dnešek je lepší, než učit.
Jakub Vlk, 6. třída: Dnešní den bych oznámkoval známkou chvalitebně, užívám si to. Je to o hodně lepší, než se učit. Na svačinu se těším, hlavně na koblihu. Dneska jsem raději ve škole, než doma.
Veronika Dvořáková, 6. třída: Dnešek je super, líbí se mi, že se nemusím učit. Na koblihu se netěším, svačinu mám svojí.
Martin Maška, 6. třída: Líbí se mi dnešní zábavný program, nemusím se učit.
Anketu zpracovali: Martin Budař, Kateřina Šedivá, Pavla Škrabová, Kateřina Smrčková, Martina Šulcová, Filip Dvořák, Ondřej Šáda, všichni z 8. třídy

Náměty pro Ámoska
Ámosek se nám líbí, ale mohlo by být víc stránek o vtipech. Přáli bychom si, aby měl více akcí a také zábavy. Přála bych si více vtipů a fotografií.
Jedinou věc, kterou bychom Ámoskovi vytkli, jsou dlouhé texty. Já bych na Ámoskovi vůbec nic neměnil, protože je dokonalý. Mohlo by být více obrázků a rozhovorů s učiteli. Na Ámoskovi bych nic neměnil, líbí se mi tak jak je. Chtěl bych, aby se psalo více o fotbalu.
žáci 6. a 7. třídy

Páťáci přejí Ámoskovi k narozeninám

Šimon Herák: Ahoj Ámosku, přeju ti k desátým narozeninám, abys měl hodně článků a abys měl hodně čtenářů a aby se ti hodně dařilo.
Lukáš Čech: Blahopřeji ti, vše nejlepší k narozeninám a ať se ti dále daří a ať tam máš spoustu článků a hodně čtenářů.
Terka Holdychová: Ámosku, já ti moc přeju, ať dlouho vydržíš, ať máš stále zajímavé stránky a ať jsi čím dál lepší. Jsem moc ráda, že jsi.
Vlaďka Lepltová: Milý Ámosku, já bych ti do dalších let přála hodně zvědavých čtenářů, milých redaktorů a dostatek vtipu. S láskou
Viktor Rosman: Milý Ámosku, přeji ti hodně štěstí a aby si byl úspěšný. Vždy ať jsou v tobě zajímavé zprávy.
Eliška Burdová: Milý Ámosku, moc ti přeju, abys hodně vyhrával, abys byl úspěšný, aby tě měli všichni rádi, aby ses dožil třeba až 20 let. Ale nejlepší je to, že tam jsou vtipy, literární pokusy a perličky. Vše nej…
Patrik Růžek: Milý Ámosku, gratuluji ti k desátým narozeninám, ať se ti daří ve tvém novém roce a doufám, že budeš dávat do svých časopisů víc vtipů a ať jsou vtipnější.
David Budař: Čus Ámosku, přeju ti vše nej k tvým desátým narozkám. Doufám, že budeš vždycky ten nejlepší. Ať máš nějaké vtipy. Buď vždycky nej!
Jakub Sojka: Ámosku, přeji ti vše nej k tvým desátým narozeninám a ať ještě alespoň dalších deset let vydržíš.
Pavel Kamarýt: Vše nej k desátým narozkám a ať máš šikovné autory.
Honza Hanousek: Milý Ámosku, přeji ti všechno nejlepší, také ti přeji víc článků a k tomu fotky, hodně autorů, novinek a abys byl hodně slavný.
Majunka Šulcová: Milý Ámosku, vše nejlepší k tvým desátým narozeninám, ať se ti daří a máš hodně čtenářů a aby tě pořád vytvářeli!
Terezka Beranová: Milý Ámosku, vše nejlepší k tvým desátým narozeninám, ať se ti daří a máš hodně šikovné autory. Když vyjde tvoje další číslo, už se nemohu dočkat, až si tě přečtu.
Barunka Štěpánková: Milý Ámosku, hodně štěstí a zdraví a víc a víc úspěchů k desátým narozeninám a ať dlouho vydržíš. Z lásky
třídní učitelka Marie Skolková: Náš milý Ámosku, přeji ti dlouholetost. Ať žiješ určitě alespoň ještě dalších deset let. Ať máš kolem sebe šikovné a vtipné redaktory, kteří se chtějí se svými postřehy podělit s ostatními. Ať máš stále více vnímavých čtenářů, ze kterých se stanou přispěvatelé. Buď stále mlád!

Autor: Nela Kyselová

29.4.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Osm politiků z Kraje Vysočina se účastnilo netradiční předvolební debaty Deníku
49

Jak odpovídali politici ve vysočinském Deník-Busu

Nová silnice mezi Pelhřimovem a Božejovem
4

Práce na nové silnici finišují

Nebezpečná silnice: Na tahu Jihlava - Havlíčkův Brod se zranilo čtrnáct lidí

Vysočina - Hlavní silniční tah z Havlíčkova Brodu do Jihlavy se stal v pondělí kritickým místem. Během jediného dne tam došlo ke dvěma vážným dopravním nehodám. Zranilo se při nich 14 lidí.

Radek Koten (SPD): Jako jediná strana prosazujeme přímou demokracii

Vysočina /ROZHOVOR/ – Lídrem vysočinské kandidátky SPD (Svoboda a přímá demokracie Tomio Okamura) je v nadcházejících volbách do Poslanecké sněmovny Radek Koten. „Proč by nás měli lidé volit? Protože my máme odvahu říkat pravdu. Pojmenováváme věci tak, jak jsou. Neschováváme problémy za rádoby korektní slovíčka,“ říká politik z Vojnova Městce na Žďársku.

AKTUALIZOVÁNO

Ve Stranné u Telče usmrtil dítě zemědělský stroj

Vysočina – V pondělí 16. října se ve vsi Stranná na Jihlavsku stala velká tragédie. Došlo tam k dopravní nehodě při níž zemřelo nezletilé dítě.

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení