Cena za pronájem či vstupné na sportoviště, která jsou ve správě města, se mnohým obyvatelům zdá vysoká a příliš natažená.

Podle pelhřimovského místostarosty Tomáše Dufka jsou však ceny nastaveny na spodní hranici. „Podívejte se na to z druhé stránky. Náklady na provoz celého areálu jsou o 15 milionů korun vyšší, než vybereme za vstupné a veškeré nájmy. Proto bych řekl, že jsou ceny nastaveny tak nízko, jak jen si můžeme dovolit,“ řekl Dufek.

Ten zároveň dodal, že při sestavování se vždy rada města, která ceny schvaluje, dívá do okolních okresů a podle toho ceny sestavuje. „Posledním příkladem je nová kuželna, kde je cena za pronájem nastavena oproti okolním okresům přibližně o stokorunu levnější,“ podotkl Tomáš Dufek.

Za hodinový pronájem na pelhřimovské čtyřdráze zaplatíte 440 korun. „Ve správě města je ještě například bazén, kde za hodinu plavání zaplatíte 50 korun. Stejně tak i za hodinu stolního tenisu,“ informoval správce areálu Aleš Pokorný.

Bruslařům chybí ve městě prostor

Pokud si však budete chtít pronajmout sportovní halu, připravte si rovných 900 korun. „To je pěkná pálka. To už je lepší pronajmout si halu na 4. ZŠ, která je větší i levnější,“ namítl Pavel Slaný.

Na co ještě Pelhřimovští v poslední době upozorňují, je prostor pro in–line bruslení. Ten v Pelhřimově takřka není. Plácek u říčky Bělé může jen těžko vystačit i nenáročným bruslařům.

„Na inlajnech jezdím hrozně ráda, a to především v Praze, kde je k tomu spousta určených, a především vhodných míst. Tady je to s bruslením špatné,“ uvedla Aneta Nováková z Pelhřimova.

Obrovským fenoménem se v Pelhřimově stává v poslední době squash. Nově postavené squash centrum směrem na Jihlavu nabízí nejen hru mezi čtyřmi stěnami, ale například i posilovnu či masáže.

Sport pro manažery, jak se squashi přezdívá, je však poměrně drahou záležitostí, kterou si obyčejný smrtelník každý den dovolit nemůže. Cena kolem 240 korun za hodinu hraní v odpoledních hodinách není zrovna málo.

I přesto jsou ve squash centru se zájmem spokojeni. „Vůbec si nestěžujeme, ba naopak. Squasherů chodí celkem hodně,“ pochválila zájem o tento sport zaměstnankyně centra Lenka Aldorfová.

Pokud vás však nezaujal ani jeden ze zatím uvedených sportů, nevěste hlavu. V Pelhřimově si mimo jiné přijdou na své i příznivci bílého sportu nebo třeba čím dál více oblíbenějšího spinningu. Jak se říká, každá sranda něco stojí, takže i sem si nezapomeňte peněženku vzít.

Zoufat nemusejí ani ti, kteří chtějí v Pelhřimově za sportování ušetřit. Po Pelhřimově a okolí se prohání mnoho běžců, kteří využívají kopcovitého terénu. Pokud vás tento druh sportu láká, není nic lehčího, než nasadit boty a vyrazit. Cestou se můžete stavit v nějaké hospůdce, zahrát si bowling či šipky.

Pokud vám ani tohle stačit nebude, máte ještě jedinečnou možnost zkusit štěstí v nějakém pelhřimovském sportovním oddíle. Stačí si jen vybrat z několika desítek sportů. Bez plné peněženky se však ani tady neobejdete.