A nebude se jednat o jen tak ledajaký strom. „Žáci si před školní budovou vysadí Pohádkovník,“ prozradila Marie Zbudilová z Městské knihovny v Kamenici nad Lipou, která celou akci pořádá.

Jedná se o strom, který vyroste u příležitosti Noci s Andersenem, která se konala v pátek. „Zasadíme ho zároveň i k dvě stě pátému výročí narození tohoto slavného dánského pohádkáře,“ pokračovala Zbudilová. Kamenické děti si ale zítra nezasadí první Pohádkovník.

Jeden totiž už u školy roste. „Ten jsme zasadili před pěti lety. Je to javor mléč a tehdejší páťáci ho vsadili do země opět na počest Hanse Christiana Andersena,“ objasnila knihovnice Zbudilová.

Poroste s nimi

Dnes k němu přibude další „bráška“. Zasazením stromu ale pro děti práce zdaleka nekončí. Žáci se po čtyři roky, než opustí školní lavice, budou o svůj Pohádkovník starat.

„Čeká je zalévání a také dohlížení na to, aby stromek nikdo nepoškodil,“ vyjmenovala Marie Zbudilová. „Až budou školáci dospělí, stane se jim Pohádkovník pěknou vzpomínkou na dětství,“ uzavřela knihovnice.