„Ukončili jsme provoz. Bez přestání se tady lyžovalo kolem třech měsíců. V této sezoně jsme poprvé neimprovizovali. Se zájmem lidí jsme celkem spokojeni,“ pověděla provozovatelka křemešnického vleku Magda Vaňková.

Co se zájmu o lyžování týče, mohl být podle Magdy Vaňkové ještě větší, nebýt únorových oblev. „Ty sezoně hrozně uškodily. V půlce února přišla obleva, která lyžaře odradila a po tomto rozmaru počasí zájem trochu opadl,“ posteskla si Vaňková. Na vině ukončení sezony však není nedostatek sněhu, ale právě nezájem lidí.

Na svah možná o Velikonocích

„Je to tak. Máme tady ještě kolem jednoho metru sněhu, ale o lyžování v březnu už lidé zájem nejeví,“ přiznala Magda Vaňková.

Na Křemešníku se na jaře lyžařský vlek však ještě možná rozjede. „Plánujeme, že bychom udělali nedělní velikonoční, možná i pondělní lyžovačku. Mělo by to být takové úsměvné zakončení sezony. Uvidíme jaký bude zájem a kolik bude sněhu,“ pozvala Vaňková.

Co si sami vlekaři pochvalují, je umělé zasněžování. „S tím jsme nadmíru spokojeni. Uměle zasněžovat se začalo 20. prosince a až do konce jsme neměli jediný problém,“ sdělila Magda Vaňková.

„Potvrdilo se, že Křemešník je takové malé rodinné středisko, kde si každý přijde na své,“ dodala Vaňková.

Na příští sezonu chystají na Křemešníku další novinku. „Rádi bychom rozšířili lyžařskou školu, která se velmi líbila. Další novinky si zatím nechám pro sebe a nastíníme je až před novou sezonou,“ řekla Vaňková.

Spokojení s lyžováním na Křemešníku byli i samotní vyznavači těchto zimních radovánek. „Párkrát jsem tam byla. Byla to paráda,“ pochvalovala si Jana Pilská z Pelhřimova.

Lyžaři si odvážejí hlavně zážitky

Pěkné zážitky si z Křemešníku odvážel i Pavel Jánský. „Je to tam fakt super. Jezdím tam často. Akorát mě trošku podivilo, že tam nebylo tolik lidí, jako v letech minulých,“ uvedl trochu rozpačitě Jánský.