Obyvatelé si budou muset ještě minimálně rok počkat.

Stane se tak až poté, kdy bude toto předměstí přístupné také z Křemešnické ulice poblíž obchodního domu AlfaCentrum. Na Polní dvůr se doposud dostanete pouze ze Skrýšovské ulice. V čerstvě schváleném rozpočtu města se peníze na dokončení komunikace neobjevily.

„V letošním roce se tato komunikace nebude dokončovat,“ pověděl Josef Koňák, vedoucí investičního odboru pelhřimovské radnice.

Úředník odpovídal na dotaz prostřednictvím internetových stránek města. Tam jeden z tazatelů připomněl, že když parcelu v lokalitě Polní dvůr kupoval, tak byla nedokončená silnice v plánech zakreslena, ovšem úsek dlouhý přibližně 200 metrů nebyl dokončen. Čekání na „zkratku“ tedy stále trvá.

Zájem o nové parcely je menší

„Cesta domů se nám každý den prodlužuje o zhruba dva kilometry kolem mlékáren,“ podotkl Jiří Svoboda.

Podle něj se po nedokončeném úseku nedá projet ani s kočárkem, přitom cesta do centra města je tudy výrazně kratší, zejména pro obyvatele nejnovějších stavebních parcel na Polním dvoře. Město o nedokončené komunikaci ví a počítá s pokračováním výstavby. Té bude předcházet budování přípojek inženýrských sítí.

„Komunikace by měla být s největší pravděpodobností dokončena v příštím roce,“ nastínil řešení Koňák. Jeho slova posvětil a zároveň doplnil i pelhřimovský místostarosta Bohumil Kovanda.

„Chceme, aby po této komunikaci jezdil na Polní dvůr i autobus městské hromadné dopravy. Naší snahou je ještě v letošním roce všechno připravit a v roce příštím zrealizovat,“ řekl Kovanda s tím, že napojení komunikace z Polního dvora na Křemešnickou ulici vyžaduje dořešit ještě některé technické problémy a majetkové nesrovnalosti.

Záměr dokončit a zprůjezdnit komunikaci by neměla ohrozit ani klesající poptávka o stavební parcely na Polním dvoře, kterou radnice v posledních měsících zaznamenala.

„Loni jsme připravili do prodeje dalších 28 parcel, z nich se zatím prodalo pouze osm. V další části této lokality směrem ke Křemešnické ulici ale počítáme s jiným typem výstavby, namísto dosavadní nízkopodlažní by tady měly být čtyřpodlažní bytové domy,“ přiblížil plány místostarosta Kovanda. S výstavbou rodinných domků se v lokalitě Polní dvůr začalo v první polovině 90. let. V současnosti se zde nachází na 120 nových staveb, přesto kapacita ještě není naplněna.

Silniční napojení je zatím pouze ze Skrýšovské ulice. Pro pěší slouží od roku 2008 chodník, jehož výstavbě předcházelo přemostění říčky Bělé poblíž sportovního areálu.