Učitelky základní školy Iveta Neubauerová, Markéta Kočí a zástupkyně ředitele Martina Brychtová se známým malířem a grafikem hledali způsob, jak v dětech oživit zájem o výtvarný projev.

„Přišly jsme sem bez představy, ale snad něco vymyslíme, aby naše školáky kreslení a malování bavilo,” řekla Deníku při vstupu do ateliéru naproti rodného domu Karla Havlíčka Borovského učitelka výtvarné výchovy Markéta Kočí. Filip T. A. K. má v práci s dětmi už nejednu zkušenost - naposledy vloni ve spolupráci s galerií v Havlíčkově Brodě uspořádal plenér pro největší základní školu ve Žďáře nad Sázavou.

Na pokosené louce malovalo najednou tisíc dětí, nejlepší práce a zajímavá fotoreportáž vyšly v krásné publikaci a byly vystaveny ve žďárském divadle. „Jak praví filozofická moudrost, dvakrát do stejné řeky nevstoupíš, tím méně do Sázavy, nechci se opakovat, v Borové to uděláme jinak - každý školák namaluje svůj dům a ze všech obrázků na školní chodbě vytvoříme velkou a originální mapu našeho městyse, na prázdném podkladu vyznačíme světové strany a děti samy rozmístí své domy,” sdělil Deníku výsledek tvůrčí pedagogické porady ve svém ateliéru umělec.

Ivo Havlík