Bohatému zastoupení se v ní těší také Pelhřimovsko. „Udělováním cen za Skutek roku chceme u veřejnosti vzbudit zájem o dobrovolné aktivity v neziskovém nebo podnikatelském sektoru a také poděkovat všem, kteří se v této oblasti nějakým způsobem angažují,“ informovala tisková mluvčí krajského úřadu Jitka Svatošová.

O ocenění v několika kategoriích se uchází řada osob, organizací i počinů. Nominovaný je například Pavel Koubek, předseda Sdružení Zelené srdce z Mladých Bříšť, který bojuje za záchranu sov pálených na Vysočině a stará se o studánky v kraji.

Ocenění pro tým

Cenu může získat i Aneta Vopálenská z Horní Cerekve. Ta spolu se skupinou dalších dobrovolnic vytvořila projekt, s jehož pomocí se podařilo získat peníze na uspořádání volnočasových aktivit pro zdravotně postižené v Pelhřimově. „Z nominace mám radost,“ vylíčila Vopálenská.

„Pokud ocenění získáme, bude patřit celému našemu týmu, který na projektu pracoval,“ dodala Aneta Vopálenská. Mezi nominovanými je i Pavel Hůša, který v Počátkách pořádá akci Zasaď si svůj strom a také organizuje Den Přírody.

Dalším adeptem na cenu je Iva Procházková. Ta připravuje aktivity pro pacienty doléčovací a rehabilitační jednotky pelhřimovské nemocnice. „Je milé, že jsem se dostala mezi nominované. Ale největším oceněním pro mě je, když jsou spokojení pacienti,“ prohlásila skromně Procházková.

Rozhodne veřejnost

O tom, kdo zvítězí v jednotlivých kategoriích, mohou rozhodovat zájemci z řad veřejnosti prostřednictvím internetového hlasování až do třicátého dubna. „Slavnostní vyhlášení výsledků se uskuteční v květnu,“ uzavřela Svatošová.