"Ohledně delší otevírací doby jsme vedli dlouhé jednání. Nakonec nám bylo částečně vyhověno a otevírací doba byla prodloužena alespoň na nezbytnou dobu. Spokojeni úplně nejsme, ale je to lepší, než kdyby tady poštu zavřeli,“ řekla s povzdechem starostka Těmic Hana Tomanová.

S otevírací dobou nejsou spokojeni ani v jiných místech Pelhřimovska. Například na poště v Senožatech nemají pracující téměř žádnou šanci otevírací dobu stihnout.

Zavírání poboček zatím nehrozí

„Zánik pošty u nás zatím nehrozí. Co se ovšem otevírací doby týče, její současný odpolední provoz je pro pracující nevýhodný. Pokud chtějí něco poslat či vyřídit, musejí si vzít dovolenou. Světlou výjimkou je čtvrtek, kdy má pošta otevřeno do půl páté,“ informoval starosta Senožat Zdeněk Vaněk.

Z krátké otevírací doby není nadšená ani starostka Košetic Blanka Veletová. „Kdyby byla otevírací doba delší, lidé by byli radši. Sama za sebe mohu říci, že plně spokojeni jsme s místními zaměstnanci pošty, kteří lidem vycházejí vstříc. Také se mi nelíbí, že je zavřeno přes poledne. Alespoň v jeden den bych uvítala i prodlouženou odpolední dobu, aby lidé nemuseli chvátat tolik z práce,“ pověděla Veletová.

Podle ředitele odboru komunikace České pošty Ivo Mravinace se rozložení týdenního úhrnu hodin pro veřejnost do jednotlivých dnů tak, aby vyhovovaly co největšímu počtu klientů a současně provozním potřebám pošty, nebrání ani samotná státní instituce. „Jsme připraveni jednat se zástupci obcí o případném posunu či jiném rozložení hodin pro veřejnost v rámci týdne,“ potvrdil Mravinac.

Změny v Rynárci a Křelovicích

Na dotaz Deníku, zda Česká pošta připravuje úpravy otevírací doby, případně rušení některé ze svých poboček v obcích na Pelhřimovsku, reagovala Petra Králová z odboru komunikace České pošty.

„Česká pošta momentálně neuvažuje o žádném rušení poboček v rámci Pelhřimovska. V letošním roce jsme prozatím upravili otevírací doby u dvou svých poboček, a to tak, aby lépe vyhovovaly potřebám zákazníků. Konkrétně na poštách v Křelovicích a Rynárci,“ uvedla Králová.