Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Chceme být čtenářům co nejblíže, usmívají se odměněné knihovnice

Humpolec – Udělat více než je bezpodmínečně nutné se vyplácí. V případě pracovnic humpolecké knihovny to platí doslova.

12.3.2010
SDÍLEJ:

Pracovnice humpolecké knihovny neskrývaly z pochvaly od čtenářů a koneckonců i od radních radost. Foto: DENÍK/Michal Vítů

Pochvalné hlasy ze strany čtenářů se už nedaly přeslechnout, radní tedy doporučili ředitelce kulturního střediska vypsat mimořádnou odměnu. Ta se chopila pera ráda. „Knihovna neslouží zdaleka pouze k půjčování knížek. Děje se tam spousta zajímavých pořadů, které baví nejenom čtenáře,“ usmála se Marcela Kubíčková.

Od Cipíska k Astře

K mračení se měly daleko i samotné knihovnice. „Samozřejmě, že takové ocenění potěší. My se ale jen snažíme o co možná nejužší vazbu se čtenáři,“ pravila skromně vedoucí knihovny Ludmila Trnková. O způsobu semknutí s návštěvníky knihovny vypovídají nástěnky přeplněné pozvánkami na nejrůznější akce. Jejich záběr těžko může být širší, batolaty s maminkami z rodinného centra Cipísek počínaje a pravidelnými literárními lekcemi pro důchodce z Astry konče.

Osvědčily se zejména pořady pro školáky. „Snažíme se nastavit besedy tak, aby si z nich děti mohly vyvodit nějaký závěr,“ přiblížila Zdeňka Trnková z dětského oddělení.

Sen prospěje dětem

Knihovnice ale rády vzpomínají i na besedy pro dospělé, třeba se socioložkou Jiřinou Šiklovou. Vydařil se také doprovodný program k adventní městské slavnosti Nesem Vám. „Pokaždé se potkala spousta lidí, byla tu krásná atmosféra,“ dodala vedoucí.

Odměněné pracovnice ale mají i další vylepšovací nápady. Především kvůli starším, hůře vidícím lidem chtějí zajistit takzvané zvukové knihy. Navíc živí velký sen, jehož splnění ale nezáleží na nich. „Potřebovali bychom ještě trochu rozšířit dětské oddělení. Pokud se to podaří, nebude to mít chybu,“ uzavřela přáním Ludmila Trnková.

Autor: Michal Vítů

12.3.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Policie ČR. Ilustrační foto.

Policisté si volební místnosti ohlídají i letos

Ilustrační foto.

Od sokolovny zmizel červený golf

Pelhřimovský domov pro seniory dává šanci na přijetí výhradně místním

Pelhřimov – Domov pro seniory v Pelhřimově stanovil nová pravidla pro přijímání osob. Místo v něm získají pouze občané ze spádové oblasti Pelhřimova. Domov má i další plány do budoucna. Chce rozšiřovat kapacitu a získat certifikaci Značka kvality.

Rodiče v Pelhřimově vysází stromy za své potomky

Pelhřimov – V okolí Pelhřimova se ve čtvrtek odpoledne objeví 63 nových stromků. Vysadí je rodiče nových občánků v lokalitě za vodojemem v Pelhřimově směrem od Vlásenické ulice ke Starému Pelhřimovu.

Libkovankafest láká na dechovku do Častrova už potřetí

Častrov, Libkova Voda – Milovníci dechovky už potřetí zamíří do Častrova. V sobotu 21. října se v tamním kulturním domě uskuteční třetí ročník Libkovankafestu, jemuž dala jméno dechová muzika Libkovanka, která působí v nedaleké Libkově Vodě.

Martin Lank: Největší klad programu Realistů je jeho reálná splnitelnost

Jihlava - Jedním z největších překvapení voleb před čtyřmi lety na Vysočině byl poslanecký mandát pro Martina Lanka. Ten kandidoval za hnutí Úsvit a získal více hlasů než poslankyně za ODS. Do voleb jde Martin Lank i letos, a to na kandidátce Realistů

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení