Na udílení se sešlo všech pět nominovaných. Nechyběla Monika Šípalová, která v pelhřimovském Fokusu Vysočina provádí klientům relaxační masáže ani Věra Marešová. Ta ve Fokusu vyučuje esperanto.

Hojnému zastoupení se v nominacích těšil i volnočasový klub Klíček pro zdravotně postižené děti a jejich rodiče v Pelhřimově. Ten měl kromě dvou dobrovolníků Anety Vopálenské a Martina Kubáta i další želízko v ohni v podobě týmu dobrovolnic. Dívky z vlastní iniciativy zpracovaly projekt Žijeme tu s vámi, žijte i vy s námi. S ním uspěly v dotačním klání a díky poskytnutým penězům se v Klíčku mohla uskutečnit řada zajímavých akcí.

Křesadlo, aneb cenu pro obyčejné lidi, kteří dělají neobyčejné věci si za svou práci nakonec odnesla Věra Marešová. Ta patří k nejdéle působícím dobrovolníkům na Pelhřimovsku.

Večerem provázela Blanka Poulová. O kulturní program se postaraly pěvecké sbory Duha a Podkolenka ze Základní umělecké školy Pelhřimov pod vedením Dany Bezstarostové. Zpěváky doprovodil na klavír Joel Hána.