Vyrůst by mělo na místě současného parkoviště pod Bradlem.

Výhodná poloha

„Toto umístění zaručuje rychle dostupnou neodkladnou přednemocniční péči nejen pro obyvatele města. Má i přímou návaznost na obchvat Kamenice, čímž bude zajištěna akceschopnost posádky i pro ostatní z této spádové oblasti,“ vysvětlila ředitelka Zdravotnické záchranné služby kraje Vysočina Vladislava Filová.

„Získali jsme stavební povolení. Do konce března bude schválena prováděcí dokumentace a pak uspořádáme výběrové řízení na dodavatele stavby,“ popsal kamenický starosta Ivan Pfaur. Zřízení zázemí pro zdravotníky zaplatí kraj Vysočina. Celkové náklady se vyšplhají na sedm až osm milionů korun.

„Peníze na stavbu uvolníme postupně letos a v příštím roce,“ sdělila mluvčí krajského úřadu Jitka Svatošová. „Byli bychom rádi, aby záchranka začala fungovat nejpozději v září,“ pokračoval Pfaur. Sanitka vyjede z kamenického stanoviště ale nejdříve v červnu příštího roku.

Budou „při ruce“

Stanoviště rychlé záchranné služby je v Kamenici nad Lipou opravdu potřeba. Do města v současné době dojíždí sanitky z Pelhřimova nebo z Počátek.

„Zdravotníci ze záchranné služby to k nám mají přece jenom dál, a někdy se stává, že dorazí za více než patnáct minut. Proto jsem rád, že budou k dispozici přímo v Kamenici,“ uzavřel starosta.