Jejich snímek nazvaný Emo Kids uspěl v celostátní soutěži Saferinternet Mobilstory. Účastníci dostali za úkol zpracovat různou formou téma kyberšikany. Kamenická čtveřice se rozhodla pro hraný film. A získala za něj první místo.

Od scénáře až po střih, všechno školáci zvládli sami. „Vymysleli jsme si příběh dívky, kterou pomocí mobilu a internetu šikanovaly její spolužačky,“ vyprávěla Barbora Zedníčková.

„Oběť se ale nebála a se vším se svěřila učitelce, takže všechno nakonec dobře dopadlo,“ dodala Patricie Uhlíková. Vytvořit z nápadu skoro desetiminutový snímek ale nebylo vůbec jednoduché.

„Natáčeli jsme čtrnáct dní. Bylo to docela náročné. Ve škole nám ale poskytli skvělé zázemí,“ pokračovala Martina Zedníčková.

Hereckých rolí se nezhostili jenom sami tvůrci. Kompars při natáčení dělaly celé třídy. A jak si spolužáci užili svých „deset minut slávy“? „Myslíme, že je to docela bavilo. Horší to ale bylo s učiteli,“ líčila Uhlíková.

„Těm se hrát ve filmu vůbec nechtělo. Museli jsme je hodně přemlouvat,“ přidal se Václav Vališ. Ten se zhostil i práce střihače.

„Byla to docela fuška všechen natočený materiál sestříhat do požadované délky. Strávil jsem nad tím několik hodin,“ popsal Vališ.

Čas věnovaný tvorbě soutěžního filmu se kamenickým deváťákům vyplatil. Natáčení se jim zalíbilo.

Práci žáků chválí také učitelka Zdeňka Jůnová. „Jsou šikovní. Přípravě filmu se věnovali velmi pečlivě. Vítězné vavříny si ze soutěže rozhodně odnesli po zásluze,“ pověděla Jůnová.

Pokud se zase naskytne příležitost, pustí se čtyřlístek do natáčení nějakého snímku klidně znovu. „Jsme sehraný tým. Žádné tvůrčí rozepře mezi námi nevznikly. Další spolupráce se rozhodně nebojíme,“ uzavřeli s úsměvem kamarádi.