Jak Deník již zveřejnil, Zdena Bártů předala 29 psů do náhradní péče. Ti byli zaevidováni. Ostatní psy rozdala nebo prodala v průběhu týdne před tím. V té době byla jejich majitelkou, nemusela se tedy nikomu zodpovídat z toho, kdo si je koupil nebo převzal. Proto zůstává nezodpovězena otázka, kde se nyní nacházejí.

Na redakci Deníku se obrátila předsedkyně občanského sdružení Kočky–on–line.cz Zuzana Fenclová s obavou, že někde „kruté praktiky intenzivního chovu dobře prodejných štěňat pokračují“.

Podle starosty Jarošova nad Nežárkou Bohumila Roda v areálu bývalého kravína žádní psi nejsou a Bártů objekt vyklízí. Podle něj nikdo neví, kde se ostatní psi nacházejí.

S Bártů je na odboru životního prostředí v Jindřichově Hradci vedena řízení o přestupku. E–mailem se šíří výzva občanského sdružení Cibela k bojkotu psů z chovu Zdeny Bártů. „Je jasné, že pro majitele psů od této dámy nemusí být situace příjemná. Ale je důležité jí zamezit v dalším chovu zvířat,“ píše místopředsedkyně Cibely Petra Šťástková.

„Už s ní nejsem ve styku. Udělala jsem tehdy pro psy vše, co bylo v mých silách,“ řekla Lea Čechová. Její zásluhou se uskutečnilo očkování psů Zdeny Bártů i jejich předání do náhradní péče.

Dobré zprávy přicházejí z psího útulku v Chebu, kde našlo domov deset psů. Ti se zde zotavují, zejména fenka bulteriéra, která byla ve špatném zdravotním stavu.

„Psy zkontrolovala po příjezdu do Chebu veterinářka Pacltová, ty nejnemocnější si odvezla a s novými majiteli byla probrána léčba psů a individuální přístup,“ píše se na internetových stránkách útulku.