Do Městské knihovny v Pelhřimově přijede také letos besedovat několik známých osobností. „Pro velký úspěch znovu zopakujeme setkání s psychologem Jarem Křivohlavým. O jeho povídání byl vloni velký zájem,“ prozradila ředitelka pelhřimovské knihovny Iva Rajdlová.

Na své si přijdou i příznivci televizního seriálu Paměť stromů. O něm povypráví jedna z autorek Marie Hrušková. Nouze nebude ani o cestopisné pořady.

Učí se cizí jazyky

„Po úspěšném povídání o Islandu opět přijede Bob Stupka. Tentokrát návštěvníky provede Andami,“ pokračovala Rajdlová.

V Humpolci se čtenáři zase učí cizí jazyky. Kurzy se v knihovně těší už sedmileté tradici. „Na sedmdesát posluchačů každý týden proniká do tajů angličtiny, němčiny a španělštiny. Studium německého jazyka letos poprvé mohou zakončit státními zkouškami,“ uvedla vedoucí humpolecké městské knihovny Ludmila Trnková.

Radovat se mohou i zájemci o tvorbu rodokmenu. „Chystáme workshop s Pavlem Holubem, který návštěvníky seznámí se základy genealogie,“ doplnila Ludmila Trnková.

V Kamenici nad Lipou vsadili na výstavy. Oddělení pro dospělé tak každý měsíc ozdobí nějaká expozice. „Chceme dát šanci amatérským umělcům a sběratelům, aby se mohli ukázat veřejnosti,“ vysvětlila vedoucí Městské knihovny v Kamenici nad Lipou Hana Senderáková. Čtenáři se nyní mohou pokochat dřevěnými loutkami Bohumila Biňovce, které zanedlouho vystřídají paličkovaná vajíčka Věry Grodlové a jarní korálkování Ivany Vránkové.
Do pořádání besed nebo tvůrčích dílen se zatím nepustili v pacovské knihovně. Důvod? Chybí prostory.

Prostory v zámku

„Pro větší akce tady nemáme dostatek místa. Můžeme si dovolit pouze přednášky pro školy,“ potvrdila vedoucí Městské knihovny v Pacově Lenka Vlachová.

Knihovna se ale na jaře příštího roku přestěhuje do opraveného zámku. „Tam se nám naskytnou lepší možnosti,“ uzavřela Vlachová.