Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Práce technických služeb: Jedni se bouří, druzí ji chápou

Pelhřimov – Chod pelhřimovských technických služeb zajímá a občas i znepokojuje nejednoho obyvatele, ale i návštěvníka královského města.

8.2.2010
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK / Šárka Vavříková

Největší starosti mají zaměstnanci technických služeb právě v tomto období. O to větší znepokojení s jejich prací panuje na straně veřejnosti.

„Od toho jsou přece tady. Mají mít odklizené cesty, chodníky a vůbec, mají se starat o město. Chápu, že všechno nejde hned, ale určitě nejsem sama, které vadí ten rozbředlý sníh, nebo naopak zledovatělé chodníky,“ řekla rozhořčeně Marie Průšová z Pelhřimova.

Právě senioři, ale i děti, by si měli v následujících dnech dávat velký pozor na namrzlých chodnících. Zlomeniny, ale i lehké odřeniny jsou potom velmi nepříjemné. „Na ledovce jsem si jednou ošklivě natáhla lýtkový sval. Bolelo to jako čert a léčila jsem to fakt dlouho. Od té doby si dávám velký pozor a v zimě ani moc nevycházím,“ sdělila své dojmy důchodkyně Jana Kratochvílová.

Chodníky tíží

Názory na práci technických služeb však nejsou jenom negativní. Lidé v mnoha případech vidí pouze nedostatky, a pochvalnými gesty na práci technických služeb šetří. Jedním, kdo práci technických služeb hájí, je Pavel Bártl. „Nemyslím si, že by nedělali, co mohou. Je však jasné, že když napadne tolik sněhu, tak to stíhat prostě nemohou. Na to by měli brát lidé zřetel,“ sdělil Bártl.

Právě novela zákona technickým službám zimní údržbu vůbec neulehčuje. K tradiční údržbě přibrali i úklid chodníků v celém městě. „Město je rozděleno na tři etapy podle důležitosti a podle toho se o ně staráme,“ uvedl starosta města Leopold Bambula. Pracovníci technických služeb však stále volají o pomoc samotným lidem.

„Velmi bychom ocenili, kdyby nám lidé pomohli alespoň s těmi chodníky a byli k nám především shovívaví,“ požádal Jiří Caha, vedoucí skupiny pelhřimovských technických služeb.

Podle posledních informací z pelhřimovské radnice by měli nedostatečné stavy zaměstnanců technických služeb doplnit zájemci z úřadu práce.
Šanci vypomoci dostanou všichni, kteří o to budou stát.

„Sestavíme informativní letáček, který by měl prostřednictvím úřadu práce zájemce o veřejně prospěšné práce oslovit. Postupně si budeme tyto uchazeče mapovat,“ pravil místostarosta Tomáš Dufek. Podle Simony Penkové je však situace ohledně zimní údržby v Pelhřimově oproti jiným městům špatná. „Projížděla jsem Jihlavou i Třebíčí a ani v jednom městě nebyla situace tak katastrofální, jako tady,“ prozradila Penková.

Napjatou situaci neutišil ani fakt, že rozhovor, o který jsme žádali, nám ředitelka technických služeb Pavla Licehammerová neposkytla.

Autor: Martin Tkadlec

8.2.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto.

Od sokolovny zmizel červený golf

Čerti v pelhřimovském domově seniorů

Pelhřimovský domov pro seniory dává šanci na přijetí výhradně místním

Rodiče v Pelhřimově vysází stromy za své potomky

Pelhřimov – V okolí Pelhřimova se ve čtvrtek odpoledne objeví 63 nových stromků. Vysadí je rodiče nových občánků v lokalitě za vodojemem v Pelhřimově směrem od Vlásenické ulice ke Starému Pelhřimovu.

Libkovankafest láká na dechovku do Častrova už potřetí

Častrov, Libkova Voda – Milovníci dechovky už potřetí zamíří do Častrova. V sobotu 21. října se v tamním kulturním domě uskuteční třetí ročník Libkovankafestu, jemuž dala jméno dechová muzika Libkovanka, která působí v nedaleké Libkově Vodě.

Martin Lank: Největší klad programu Realistů je jeho reálná splnitelnost

Jihlava - Jedním z největších překvapení voleb před čtyřmi lety na Vysočině byl poslanecký mandát pro Martina Lanka. Ten kandidoval za hnutí Úsvit a získal více hlasů než poslankyně za ODS. Do voleb jde Martin Lank i letos, a to na kandidátce Realistů

Předseda strany nemůže zůstat za bukem, říká Jan Veleba

Vysočina - Jediný předseda celostátní strany z Vysočiny Jan Veleba jde i do těchto voleb. Je lídrem Strany práv občanů (SPO) pro Vysočinu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení