Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kamenice nad Lipou plánuje velký skok v propagaci města

Kamenice nad Lipou – Zatraktivnění cestovního ruchu ve městě. To si slibuje radnice od projektu Kamenice nad Lipou pěšky, na kolečkových bruslích nebo na kole.

6.2.2010
SDÍLEJ:

Nejvíce návštěvníků jezdí do Kamenice obdivovat několik set let starou lípu a také zámek. Ten slouží jako depozitář sbírek Uměleckoprůmyslového muzea v Praze. To celý objekt také vlastní. V zámku turisté najdou i kamenické městské muzeum. Foto: Nela Kyselová

Bude se jednat o naučně sportovní trasu, která začne u myslivny Johanka a skončí u hájovny Bradlo. „Procházka plně využije Naučnou stezku Vítězslava Nováka. Trasu plánujeme v úseku od pily Johanka k zámku rozdělit a upravit pro pěší, pro cyklisty a bruslaře,“ vylíčil kamenický starosta Ivan Pfaur.
Odbočky z trasy na koupaliště a sportoviště poslouží jako relaxační zóny. Celou procházku po Kamenici nad Lipou doprovodí tabule s informacemi o městě.

„Středem se samozřejmě stane turistické centrum na zámku,“ pokračoval Ivan Pfaur.

„Odtud se návštěvníci budou moci vydat kromě již zmíněné procházky třeba na vlakové nádraží, které je druhé nejkrásnější v České republice nebo ke staleté lípě do zámecké zahrady,“ doplnil starosta.

Musí pomoci peníze z dotací

Uskutečnění projektu se ale neobejde bez dotace. Pořízení informačních cedulí spolu s vytvořením virtuální prezentace na internetu spolkne na dva miliony korun.

„Na tuto část projektu se chystáme ucházet o příspěvek z Regionálního operačního programu. Grant se ale vypíše až příští rok,“ vysvětlil starosta s tím, že pokud se městu podaří potřebné peníze z dotace získat, ještě do konce roku 2011 by se mohly tabule osadit.

Na budování zázemí pro cyklisty a bruslaře musí město vhodný dotační titul teprve najít. „Zatím jednáme o výkupu několika pozemků, přes které by měla trasa vést. Pak uvidíme, jak rychle se nám podaří sehnat více než jeden milion korun na realizaci,“ doplnil Pfaur.

Projekt se líbí také obyvatelům Kamenice nad Lipou. „Bylo by fajn, kdyby u nás něco takového vzniklo,“ přikývla Jitka Mrázková, jedna z Kamenických.
Projekt by znamenal vítané zpestření i pro samotné turisty. Kamenici nad Lipou už jednou navštívila například Alena Linková z Hradce Králové.

„V Kamenici jsem byla před dvěma lety na dovolené. Je tam mnoho zajímavého a také příjemné prostředí,“ chválila dvaadvacetiletá studentka.

Chystá se virtuální procházka na webu

Ta by se do města někdy ráda podívala znovu. „Bylo by příjemné, kdybych se tamní krásnou krajinou mohla projet na kolečkových bruslích,“ doplnila Linková.

Turisté, kteří Kamenici ještě nikdy nenavštívili, budou moci absolvovat virtuální prohlídku na městských webových stránkách. „Lidé se napřed v klidu a pohodlí domova podívají na všechna místa, která by se chtěli navštívit a pak přijedou na skutěčnou prohlídku,“ mínil Ivan Pfaur.

„Celý projekt znamená velký skok v propagaci a posílení cestovního ruchu ve městě,“ uzavřel starosta.

Autor: Nela Kyselová

6.2.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Příběh prvovoličky.
5

Kateřina Ješetová zažila své volební poprvé

Naplno šestadvacetiletý Petr Marek pracuje na Biofarmě Marek Častonín teprve dva roky, ale pomáhal tady už od puberty. Jeho tatínek začal s ekologickým zemědělstvím na konci devadesátých let minulého století.
9

Na biofarmě se musejí dobře střídat plodiny a více nad tím přemýšlet

U malých voličů z Olešné vyhrály ovocné knedlíky

Olešná – Předtím, než se ve volební místnosti v Olešné usadila oficiální volební komise, za plentu a k urně se opět vrhli tamní školáci. Děti z prvního stupně základní školy letos volily své neoblíbenější jídlo.

Do Putimova zašli volit dva Markové Šalandové

Putimov – Zajímavá dvojice s voličskými průkazy zavítala do volební místnosti v Putimově u Pelhřimova.

Volební komise se ve Včelničce baví také háčkováním

Včelnička - Když se do volební místnosti ve Včelničce na Pelhřimovsku voliči zrovna nehrnou, členové komise se baví po svém.

Na nesprávném místě: Ze základní školy poslali voliče do kulturního domu

Kamenice nad Lipou – Stále rušno mají dnes ve volební místnosti v Kamenici nad Lipou. První, kdo svůj hlas do urny ve volební místnosti na tamní základní škole vhodil, byl člen komise Ján Lettrich.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení