Řidiči si u nemocnice dělají, co chtějí a leckdy se neštítí postavit svůj automobil přes dvě parkovací místa. „Je to tady příšerné. Podívejte se třeba na tu bílou felicii, jejímu majiteli bych dal fakt korunu,“ řekl rozpolceně Pavel Kárný, který poukazoval na nevhodně zaparkovaný automobil na parkovišti nad nemocnicí.

Samotný postoj neukázněných řidičů znepokojuje i vedení pelhřimovské nemocnice.

Za parkování se bude možná platit

Podle ředitele Pavla Hraly se však do budoucna rýsuje řešení. „Nemocnici to nikterak zvlášť neomezuje, ale naše pacienty ano. Už máme nakreslené plány na nové parkoviště. Bohužel na něj nemáme peníze a zatím ani místo. Do budoucna plánujeme povolit parkování v areálu nemocnice, které by mělo být zpoplatněno. To samé chceme udělat i s horním parkovištěm,“ informoval ředitel pelhřimovské nemocnice Pavel Hrala.

Všechno však zavisí na financích a na samotném chování řidičů. „Já sám to přece ovlivnit nedokážu a ani to nemůžu řešit. Akorát řešíme to, když se do areálu nemůže dostat například zásobovací vůz, ale i tím by se měly zabývat příslušné orgány, což je policie,“ uvedl Hrala. Podle mluvčí pelhřimovské dopravní policie Hany Kotkové je na tyto dny určen jeden hlídkový vůz, který monitoruje situaci na těchto problematických místech.

Policisté žádají o shovívavost

„Po celém Pelhřimově jezdí hlídka z dopravky, která situaci sleduje a popřípadě řeší. O chybném parkování u nemocnice samozřejmě víme. Pokud hlídka na nějaký případ narazí, měla by majitele pokutovat,“ prozradila Kotková. Zároveň však dodala, že by řidiči měli být opatrní a brát na sebe ohled. „I my se snažíme být tolerantní v situaci, která v Pelhřimově teď je. Všude jsou haldy sněhu, není vidět značení, jsou plná parkoviště. Proto žádám všechny řidiče, ale i chodce, aby danou situaci brali na zřetel a byli ohleduplní,“ vzkázala Hana Kotková.

Ředitel pelhřimovské nemocnice Pavel Hrala k problematice parkování ještě prozradil, že po plánované rekonstrukci, která by měla skončit v říjnu tohoto roku, počítají s parkovacími místy uvnitř areálu.

„Rádi bychom to zrealizovali. Vyřešilo by to mnoho problémů,“ nastínil ředitel Pavel Hrala. „Zrovna včera jsem parkovala na tom podélném parkovišti a nestačila jsem se divit, čeho všeho jsou lidé schopni. Jedno auto tam trčelo půlkou do vozovky. Kdyby se tam občas otočili policajti, to by vybrali peněz,“ povzdechla si Jarmila Novotná z Pelhřimova.