Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

K přístavbě vily domu dětí chybí už jen poslední souhlas

Pelhřimov – Záleží už jen na vůli radních. Administrativní příprava dobudování půdní vestavby vily pelhřimovského domu dětí a mládeže (DDM) je hotová.

27.1.2010
SDÍLEJ:

Dům dětí a mládežeFoto: DENÍK/Martin Tkadlec, Michal Vítů

Jeho ředitel dokonce již má po ruce rozpočet akce, který je zároveň příznivou zprávou. „S penězi se vejdeme do jednoho milionu korun. To znamená, že si vystačíme s částkou, kterou se nám podařilo vyšetřit pro tento účel z vlastních zdrojů. To byla jedna z hlavních podmínek,“ řekl spokojeně ředitel Pavel Sochorek.

Hasiči nebyli proti

Ten posbíral i veškerá nezbytná vyjádření včetně toho od hasičů, kteří obyčejně mívají vůči půdním vestavbám spoustu výhrad. „Vyřešené musí být především správně dlouhé i široké únikové cesty. Celý prostor musí vykazovat patřičnou ohnivzdornost. To se týká zejména krovu, pokud je nezakrytý,“ vysvětlil ředitel pelhřimovských hasičů Jiří Hörner.

Místostarosta města Tomáš Dufek odmítl předjímat rozhodnutí sboru radních. „Záměr vypadá vcelku smysluplně. Pokud se to podaří, konečně se zbavíme toho hrozného papírového domu na Pražské, kde topíme pánubohu do oken,“ sdělil Dufek. Vedoucí zájmových kroužků se budou muset v případě sestěhování do jediné budovy lehce uskrovnit.

Přijdou o jednu klubovnu. „S tím si ale bez problémů poradíme. Beztak využíváme řady školních tělocvičen,“ naznačil Sochorek.

Radní se vyjádří odpoledne

Otázka přístavby vily na Třídě Legií je šestým bodem středečního zasedání na pelhřimovské radnici. Hned poté přijde na řadu jednání o výběrovém řízení na nového ředitele DDM. Pavel Sochorek, který záměr sestěhování organizace do jediné budovy připravil, odchází do penze. Což v jeho případě neznamená, že se pomalu chystá nadobro „složit zbraně“.

„Pokud se podaří úpravu podkrovních prostor vily DDM prosadit, budu stát o to, aby samotné práce začaly co možná nejdříve. Přístavba je přece otázkou několika měsíců. Takže na podzim půjdu jako důchodce klidně a rád pomoci kolegům se stěhováním do nového,“ rozesmál se Sochorek.

Podkroví vily obsadí pracovníci, zbytek děti

#nahled|https://g.denik.cz/27/6d/270110_pe_vila_denik-630.jpg|https://g.denik.cz/27/6d/270110_pe_vila.jpg| #

Ladem nezůstane ani centimetr čtvereční. Projekt úpravy dosud opomíjené půdy vily pelhřimovského domu dětí a mládeže (DDM), jak jej navrhl architekt Ctibor Mencl, využije každý kout.

Pokud radní záměr podpoří, po odchodu stavebních dělníků to bude v budově na Třídě Legií vypadat následovně. Pro samotné děti se nic významného nemění. I nadále budou docházet na kroužky tam co dosud. To znamená do suterénní dílny či do některé z kluboven v prvních dvou patrech. V tom druhém navíc vznikne přestěhování jedna malá, nová.

Jinak to budou mít zaměstnanci DDM. Veškeré zázemí organizace, které dosud sídlilo v chatrné budově na Pražské, se přesune právě do navržené dvoupodlažní půdní vestavby.

„Do větší kanceláře se pohodlně vejdou tři lidé, ta menší pod hřebenem střechy vystačí pro dalšího pracovníka,“ uvedl ředitel Pavel Sochorek s tím, že zbývající půdní prostory poslouží jako rovněž nezbytné skladiště.

Autor: Michal Vítů

27.1.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Policie ČR. Ilustrační foto.

Policisté si volební místnosti ohlídají i letos

Ilustrační foto.

Od sokolovny zmizel červený golf

Pelhřimovský domov pro seniory dává šanci na přijetí výhradně místním

Pelhřimov – Domov pro seniory v Pelhřimově stanovil nová pravidla pro přijímání osob. Místo v něm získají pouze občané ze spádové oblasti Pelhřimova. Domov má i další plány do budoucna. Chce rozšiřovat kapacitu a získat certifikaci Značka kvality.

Rodiče v Pelhřimově vysází stromy za své potomky

Pelhřimov – V okolí Pelhřimova se ve čtvrtek odpoledne objeví 63 nových stromků. Vysadí je rodiče nových občánků v lokalitě za vodojemem v Pelhřimově směrem od Vlásenické ulice ke Starému Pelhřimovu.

Libkovankafest láká na dechovku do Častrova už potřetí

Častrov, Libkova Voda – Milovníci dechovky už potřetí zamíří do Častrova. V sobotu 21. října se v tamním kulturním domě uskuteční třetí ročník Libkovankafestu, jemuž dala jméno dechová muzika Libkovanka, která působí v nedaleké Libkově Vodě.

Martin Lank: Největší klad programu Realistů je jeho reálná splnitelnost

Jihlava - Jedním z největších překvapení voleb před čtyřmi lety na Vysočině byl poslanecký mandát pro Martina Lanka. Ten kandidoval za hnutí Úsvit a získal více hlasů než poslankyně za ODS. Do voleb jde Martin Lank i letos, a to na kandidátce Realistů

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení