„Podařilo se nám vyřídit všechnu potřebnou dokumentaci i stavební povolení,“ informoval František Medek, starosta Mnichu, pod který Chválkov patří.

Vybudování vodovodu není vůbec levná záležitost. Celkové výdaje se vyšplhají k šesti milionům korun. Samotný rozpočet Mnichu by na pokrytí všech potřebných náklad§ nestačil. „Proto jsme se rozhodli požádat o dotace,“ pokračoval Medek.

Mnichu se podařilo získat na stavbu vodovodu ve Chválkově peníze hned ze dvou dotačních klání. „Více než polovinu potřebných peněz, tedy 3 miliony 256 tisíc korun jsme dostali od Ministerstva zemědělství,“ přiblížil starosta Medek.

Část výdajů pomůže pokrýt také příspěvek z kraje Vysočina ve výši 888 tisíc korun. „Zbytek nákladů zaplatíme z obecního rozpočtu,“ dodal František Medek s tím, že Mnich se na vybudování vodovodu bude podílet částkou 1 milion 776 tisíc korun.

„Jsme moc rádi, že se nám podařilo uspět v boji o dotace. Bez nich by se Chválkovští vodovodu nedočkali,“ dodal starosta.

Se stavbou se začalo už vloni, kdy se udělaly potřebné přípravné práce. „Až nám bude přát počasí, pustíme se do pokládání potrubí. Pokud všechno půjde podle plánu, začnou Chválkovští vodovod využívat v roce 2011,“ uzavřel Medek.