Museli omezit otevírací dobu

„Jedenadvacátého prosince se konalo zasedání, kdy nám zastupitelé slíbili, že nechají půlroční lhůtu na vyřízení veškerých problémů spojených se zrušením automatů, včetně vyřešení problematiky asi deseti zaměstnanců. Třicátého prosince to však odmítli,“ uvedla v dopise Iva Jirků i za své kolegyně a majitele nonstop podniku.

Rozhořčilo ji, že zaměstnanci přišli o naději, že si budou moci v průběhu půl roku najít jinou práci. „Herna bar už bez hracích automatů není herna, a tudíž se v ní musel omezit provoz,“ pokračovala Iva Jirků.

Jejich protesty potvrdil starosta Jaroslav Hřebík. „Ano, dostali jsme petici, ve které žádali zachování provozu herních automatů, ale bylo na ní uvedeno hodně jmen z jiných míst,“ vysvětlil Jaroslav Hřebík.

„Z Nové Včelnice jsem napočítal pouze čtyřiadevadesát podpisů. Na petici, ve které lidé požadovali zákaz herních automatů, bylo podpisů místních obyvatel dvě stě třicet,“ vysvětlil Hřebík důvody, které vedly novovčelnickézastupitele ke konečnému rozhodnutí.

Lidé v první petici podle jeho slov označovali provozování výherních automatů ve městě za nemorální způsob podnikání.

V okolí nonstop barů je nepořádek

„Sám proti nonstop podnikům nic nemám, ale musí být bez výherních automatů. Znám spoustu lidí, kteří dluží městu peníze, ale automaty si neodpustí,“ doplnil starosta. „Některým místním lidem dokonce hráčská vášeň zničila manželství,“ dodal ještě Jaroslav Hřebík.

Obyvatelé, kteří v okolí heren bydlí, jsou navíc podle jeho slov obtěžováni nepořádkem, který v bezprostředním okolí nonstop baru s hracími přístroji bývá. Na dotaz protestujících, proč jsou automaty ve městě zakázány jen někde, Jaroslav Hřebík říká:

„Nemůžeme přece celou Novou Včelnici ohraničit. Je tu třeba ještě restaurace ve směru na Kamenici nad Lipou, ale tam žádné automaty nejsou. Pokud by si je tam provozovatelé chtěli v budoucnu dát, samozřejmě rozšíříme zákaz i tam.“

Ani výše ročních poplatků, které z provozu automatů putovaly do městské pokladny, podle jeho slov rozhodnutí novovčelnických zastupitelů neovlivnilo.

Zákaz provozu
ulice Československé armády (místní název sídliště u Teba), ze západní strany ulicí Husova třída, dále ulicí Bedřicha Smetany, na Masarykově náměstí, ulicí Hradecká, 1. Máje, Nádražní až po ulici Čechova

Stanislava Koblihová