Vzhledem k rapidnímu rozvoji techniky a elektroniky není už počítač či televize tím, co by nás pod stromečekem výrazně překvapilo a považujememe to spíše za spotřební zboží.

Mnoho lidí chce svým darem také pomoci. Pro dárek ve formě zážitku se loni rozhodla také osmadvacetiletá Pavla Nováková a letos v tom rozhodně bude pokračovat.

„Manžel byl ze skoku padákem doslova nadšen. Stále o tom mluvil, ale sám by si to zrealizovat zřejmě netroufl. Letos jsem mu objednala také adrenalinový zážitek, zapojíme se tentokrát oba, ale čeho se to týká neprozradím. To až zítra pod stromečkem,“ usmála se Pavla. Čtyři kanystry na vodu za dvě stě, kozu za devět set nebo krávu za sedm a půl tisíce?

Dárkem lze i pomoci v chudých zemích

Takovými darovacími certifikáty můžete obšťastnit nejen svého blízkého, ale také lidi v nejchudších zemích světa. Darujete tedy dvakrát. Do certifikátu můžete napsat věnování a dát ho blízkému. Sto procent hodnoty darovací poukázky jde na konto sbírky Skutečná pomoc organizace Člověk v tísni. O cenu certifikátu si navíc můžete snížit daňový základ. „Zájem o poukázky předčil naše očekávání. Všechny nás to šokovalo. Nyní se blíží hodnota zakoupených certifikátů ke čtyřem milionům. Je to hlavně tím, že lidé za poukázkou vidí konkrétní věc a pomoc. Za peníze se opravdu nakoupí konkrétní koza nebo kráva, která lidem velmi pomůže,“ radostně informoval Jiří Cveček z Člověka v tísni.

Frčí také lístky na koncerty či divadelní představení. „Celé rodině jsme se sestrou koupili lístky do divadla v Praze. Je to už tradiční každoroční dárek. V Humpolci moc kultury není a takhle se alespoň odreagují a spojí představení s příjemným výletem,“ řekla Monika Čermáková z Humpolce.

Naplnit tužby bližního svého lze také prostřednictvím lístku na koncert oblíbené hvězdy. „Blízkému nadělím lístek na koncert jedné pěvecké superhvězdy. Odehraje se až na jaře a tím se mu doba těšení ještě prodlouží. Letos mě nic lepšího nenapadlo a doufám, že dárkem udělám velikou radost,“ sdělila Kateřina Maršálová z Humpolce.