Od Nového roku totiž vznikne příspěvková organizace, která ji spojí s kamenickou speciální školou.

Ušetří za energie a administrativu

Ta už nebude spadat pod kraj Vysočina. Jejím zřizovatelem se stane město. A proč se Kamenice nad Lipou rozhodla vzít speciální školu pod svou správu? „Je dobré, když obě školy povede jeden ředitel,“ vysvětlil starosta Kamenice nad Lipou Ivan Pfaur.

„Ušetří se náklady za administrativu a za energie. Základní i speciální škola navíc sídlí ve stejném areálu, který patří základní škole,“ pokračoval Pfaur.
Sloučení chod speciální školy nijak neovlivní. To potvrdila i její ředitelka Irena Pekařová.

„Zůstane nám náš vzdělávací program, Ten se spojením obou institucí nezmění,“ přikývla Pekařová. Ta bude od ledna zastávat funkci zástupce pro speciální školu. Sloučené školy povede stávající ředitel kamenické základky Vladimír Dobal.

Žáci speciální školy by mohli využívat některé prostory v budově základní školy. „Zatím s ní sdílíme jídelnu a tělocvičnu,“ uvedla Irena Pekařová.

To se ale po sloučení může změnit. „Prvních šest měsíců, tedy do června, kdy skončí školní rok, bychom vše nechali tak, jak to je dosud,“ sdělila Pekařová.

Jednání o využití dalších prostor

Potom by Irena Pekařová eventuelně jednala s vedením školy o využití dalších prostor. Kromě jídelny a tělocvičny by žákům mohla společně posloužit třeba učebna s interaktivní tabulí.

„Pokud by speciální škola projeví zájem o sdílení učeben, určitě se domluvíme,“ uzavřel Vladimír Dobal, ředitel Základní školy v Kamenici nad Lipou.