Dvě pelhřimovská děvčata ale vědí o tomto fenoménu přece jen o trochu víc. Patří totiž mezi šťastlivce, kteří nemačkají palce svému favoritovi jen u televize. Děkovat za to mohou štěstí a facebooku.

„Úplně náhodou jsme se tam seznámili s holkou, z níž se vyklubala novinářka, která sehnala pozvánky na natáčení. Jinak se tam člověk nemá šanci dostat,“ vysvětluje Alena Štěpánková, kterou tatínek vezl do Bratislavy na rockový díl a pak na MTV kolo.

Hned pod pódiem

Na to se s ní do Bratislavy vydala také její spolužákyně ze ZŠ Na Pražské Monika Klapová. „Naživo je to úplně jiné. Televize hrozně zvětšuje, ve skutečnosti je hala o dost menší. Ale panuje tam neuvěřitelná atmosféra,“ vypráví třináctiletá školačka s tím, že davy posluchačů občas sice „šílí“ na povel režiséra pořadu, zároveň ale ječí doopravdy. Ani Pelhřimačky se rozhodně nekrčily kdesi v koutku na galerii. Lístky je posadily hned do druhé řady pod pódium.

"Dokonce tuším, že jsme se na chvilku mihnuli v televizi,“ dodává Monika Klapová s tím, že domácí videorekordéry samozřejmě držely stav nejvyšší pohotovosti. Navíc stále žije naděje, že by děvčata mohla vyrazit i na samotné velké finále. „Máme si zavolat, jestli kamarádka sežene lístky i tentokrát. Snad se jí to podaří,“ dodávají děvčata svorně.

Životní zážitek

Společnou mají nejen víru v nedělní výlet na Slovensko. Shodují se i ve jménu budoucí Superstar. „Určitě vyhraje Miroslav Šmajda! Musí,“ culí se velké fanynky košického šoumena.

Díky jejich známé z facebooku, která se shodou okolností s tímto finalistou dobře zná, se s ním dokonce mohly osobně setkat. „Představil se nám, objali jsme se a dokonce jsme dostaly pusu. Prostě zážitek na celý život,“ usmívá se Alena Štěpánková.