„Školu včetně mateřské zavřeme od dneška. Nemocných jsme měli šedesát dětí a tak nám hygienici doporučili zavření,“ potvrdila Ludmila Kobrlová, zástupkyně ředitele Základní školy v Košeticích. Díky blížícím se vánočním svátkům mají děti šanci se řádně vykurýrovat. „ Podle hygieniků samotný týden chřipkovou situaci příliš neřeší. Děti tak zůstanou doma přes vánoce a do školy se vrátí až čtvrtého ledna“, dodala Kobrlová.

V bezchorobný začátek výuky po novém roce doufají také v pacovské základní škole Za Branou. „Po dohodě s hygienou zavíráme od dneška. Do pátku minulého týdne jsme byli bez problémů. Od pátku začala nemocnost každým dnem stoupat a v úterý jsme se dostali na třicet procent nemocných žáků. Do čtvrtého ledna si tak děti pořádně odpočinou a do školy snad přijdou zdravé,“vyslovil reálnou naději Jindřich Smrčka, ředitel pacovské základní školy.

To, že by nemocnost měla po novém roce klesnout, potvrzují i dětští lékaři. „Na rekonvalescenci je vždy lepší delší doba. Nemocnost se pak přeruší. Děti se o vánocích dostanou na vzduch a po Novém roce by měly být fit,“ dodala Jana Norková, dětská lékařka z Pelhřimova.