Nějaké té novinky se dočkala většina oddělení. Třeba na jednotce intenzívní péče dětského oddělení je nový lůžkový monitor za 200 tisíc. „Pro internu máme na hranici dodání EKG Holter. Což je speciální zátěžové zařízení, které si pacient připne na tělo a vykonává s ním běžnou činnost. Údaje se posléze vyhodnotí,“ vysvětlil vedoucí provozně technického odboru Tomáš Koubek.

Ortopedi s úspěchem nárokovali přístroj s poněkud nepochopitelným pojmenováním. Pilová vrtačka jim ale při operacích přijde vhod. S technikou se pamatovalo i na urologii, oddělení klinické biochemie, podařilo se nakoupit také řadu laboratorních přístrojů.

Se zaplacením zdravotnické moderny výrazně pomohla krajská dotace ve výši 12,3 milionu korun a také dvoumilionový dar od města. Dalších 700 tisíc pochází přímo z nemocničních zdrojů.

Novorozenecké a kojenecké oddělení se navíc právě dnes dočká hned třinácti monitorů, které usnadní maminkám pozorování dechu miminek. „V tomto případě se ale jedná o sponzorský dar Nadace Křižovatka,“ připomněla Jana Horáková ze sekretariátu ředitele nemocnice.