Umí také vyrábět věci z korálků, slámy nebo kukuřičného šustí. O své dovednosti se ráda podělí s ostatními.

Už několik týdnů tráví každý den v sále humpoleckého muzea na Horním náměstí, kde se koná její výstava. „Spousta lidí mi říkalo, že bych své výtvory měla někde ukázat. Tak jsem se pustila do vystavování,“ usmála se Kociánová.

Hvězda na památku

V expozici, která se v pátek uzavírá, lidé neuvidí pouze rukodělné výrobky. Mohou jejím prostřednictvím nasát pravou vánoční atmosféru.

Autorka výstavu doprovází výkladem o historii Vánoc a zvycích, které se k nejkrásnějším svátkům v roce váží. „Rozhodla jsem se expozici spojit s vánoční tématikou. Pro většinu lidí je totiž spousta věcí týkajících se Vánoc naprostou samozřejmostí,“ vyprávěla Daniela Kociánová. „Přitom původ a význam řady zvyků pořádně neznají,“ upozornila Kociánová.

Blíže poznat Vánoce a prohlédnout si výstavu chodí děti i dospělí. „Jsem ráda, že se jim můj nápad líbí,“ pochvalovala si skromně Kociánová. Po prohlídce a vyprávění ale návštěvníci nemusí hned odcházet. Pro tvořivé ruce si Daniela Kociánová přichystala malé překvapení.

Za asistence autorky si mohou vyrobit hvězdičku z korálků. „Tu si pak každý odnese domů na památku a může ji použít jako milou vánoční ozdobu,“ uzavřela Daniela Kociánová.