Alena Pavelcová, která na jaře sama vypověděla městu nájemní smlouvu, podepsala novou s vědomím, že hala zůstává kvůli chybějící izolaci nevytopitelná. „Tenkrát se to kvůli příliš drahému nájmu prostě nedalo utáhnout. Ten současný je o poznání snesitelnější,“ neskrývala Pavelcová hlavní důvod, proč se o halu přihlásila znovu.

Tepleji bude za rok

Jak doplnil místostarosta Roman Brzoň, snížené požadavky ze strany města zohledňují právě skutečnost, že vytápění se může v případě delší zimy prodražit.

„Původně jsme chtěli halu zateplit již v létě. Poté ale převážil názor raději vyčkat na dotaci, která by nám s drahou opravou pomohla. Třeba i za tu cenu, že to tenisté budou muset letos ještě vydržet,“ vysvětlil Brzoň. Přesně to se také stalo. Humpolečtí dosud vyhlíží příhodnou dotační výzvu marně. „Pro příští rok ale už bude hala určitě zateplená,“ ujistil Brzoň.

To nic nemění na skutečnosti, že tenisté by se v této halové sezoně raději měli přiobléci. „Jak se venku ochladilo, uvnitř jdou stupně nahoru jen velice pomalu,“ pohlédla provozovatelka prosklenými dveřmi z recepce na kurt, kde si zrovna zkoušeli první podání nejmladší tenisté. „Cožpak teď to ještě jde. Až ale udeří skutečné mrazy, první odpolední hodiny budou fakt chladné,“ konstatoval trenér benjamínků Miroslav Chyba.

Podle Brzoně nezbývá než topit mnohem důsledněji než bezprostředně před prvním tréninkem. „Udržitelnost tepla v hale je malá, to je jasné. Přesto věřím, že pokud se zatopí v dostatečném časovém předstihu, na nějakou snesitelnou teplotu se to vyhřát nechá,“ mínil místostarosta.

Vítěz odstoupil

Provozovatelka si to po loňských zkušenostech nemyslí. „Mám to puštěné celý den, a uvnitř žádné vedro není. A vůbec nejhorší je, když začne foukat vítr. To se okamžitě pozná,“ dodala Pavelcová.

Dotyčné potíže ovlivnily i samotné výběrové řízení. Současná nájemkyně totiž nevyhrála. Nejlepší podmínky nabídl David Zvolenský.

Sportovci by byli

Ten ale svůj zájem o humpoleckou halu nakonec přehodnotil. „Stav té budovy je přece jenom složitější. Navíc jsme dostali za výhodnějších podmínek prostory v Praze,“ řekl Zvolenský, který vlastní fitcentrum i v Pelhřimově.

Zájem o víceúčelovou halu v Hradské ulici přitom narůstá. „Tenisový kurt se naplnil skoro sám. S tělocvičnou to vypadá nadějně také. Trochu zatím stagnuje squash, ale i to se brzy poddá,“ uzavřela optimisticky Alena Pavelcová.