„Na opravu kuželny jsme získali příspěvek z ministerstva financí ve výši dvou milionů korun,“ potvrdil kamenický starosta Ivan Pfaur.

Z vlastní kapsy by opravu nezaplatili

Díky dotaci se celý objekt dočká kompletní renovace. Na opravě už se pracuje. „Dokončili jsme výměnu střechy. V současné době se chystáme na položení nových drah,“ popsal Milan Podhradský, jeden z kamenických kuželkářů.

Budova také dostane zbrusu nová okna a osvětlení. „Hotovo bude nejpozději za tři týdny,“ dodal Podhradský.

Špatný stav

Podle Podhradského kuželna už renovaci opravdu potřebovala. Dům i samotné dráhy už totiž byly ve velmi špatném stavu. „Do kuželny zatékalo. Dotace přišla v pravou chvíli. Pokud by se dům neopravil, neměli bychom za chvíli možná kde hrát,“ pokračoval Milan Podhradský. V nevyhovujícím stavu už byly také dráhy, které pamatují několik desetiletí.

„Fungují více než padesát let. Výměnu už si opravdu zasloužily,“ přikývl Podhradský. Kamenický Slovan by si z vlastní kapsy tak rozsáhlou rekonstrukci nemohl dovolit zaplatit. Proto podalo pomocnou ruku město.

To za kuželkáře doplatilo zbytek nákladů, které nepokryla přidělená dotace. „Na opravu bylo potřeba ještě sto dvacet tisíc korun,“ upřesnil starosta Ivan Pfaur.

Potřebné peníze město kuželkářům poskytlo z kamenického rozpočtu formou půjčky. „Dohodli jsme se se Slovanem, že prostředky do městské kasy vrátí,“ vysvětlil Pfaur.

Podle starosty je potřeba kuželkáře podpořit. „Tento sport se v Kamenici nad Lipou těší dlouholeté tradici,“ sdělil Pfaur.

Oddíl si důstojné zázemí zaslouží

„Příznivci kuželek si proto zaslouží moderní zázemí, aby mohli tradici rozvíjet a reprezentovat město v různých soutěžích,“ uzavřel starosta Kamenice nad Lipou Ivan Pfaur.