V rámci republiky se pak mohou chlubit místem třetím. Průměrně tyto stránky zaznamenají až 300 přístupů denně. Od doby, kdy byly spuštěny oficiálně, před více než pěti lety, a začal se sledovat zájem, jdou počty návštěvníků do stovek tisíc.

„V redukovaném rozlišení je možné sledovat v tříminutových sekvencích přibližně 40 hodin záznamu vysílání městské televize, ze života institucí, spolků a sdružení,“ upozorňuje na nabídku webových stránek místostarosta Michael Omes. Přibyslavské webovky slouží nejenom k prezentaci, ale k praktickým informacím. Shromažďují kontakty, adresy, provozní doby místních firem a podniků.

Pouť sledovala webkamera

Neméně zajímavá je podle místostarosty i fotogalerie, která obsahuje asi 150 složek s více než 2 000 fotografiemi. Na stránkách nechybí rady, jak postupovat při vyřizování záležitostí na městském úřadu nebo archiv usnesení zastupitelstva a rady města, také pozvánky na kulturní a společenské akce a jejich přehledy.

Například během tradiční přibyslavské pouti měli zájemci možnost sledovat prostřednictvím webkamery přibyslavské náměstí s pouťovými atrakcemi.
„Webové stránky mají oproti jiným sdělovacím prostředkům výhodu možnosti okamžité aktualizace a zveřejnění důležitých informací. Toho lze využít pro informování obyvatelstva při různých mimořádných událostech, jak se například ukázalo při poslední větrné kalamitě,“ připomíná místostarosta, který je zároveň hlavním administrátorem stránek.

Na přibyslavských stránkách se objevují výstražné zprávy Českého hydrometeorologického ústavu několik minut po jejich vyhlášení. Přibyslav získala první místo v kraji v soutěži Zlatý erb v doplňkové kategorii elektronických služeb za přímé přenosy z jednání zastupitelů. Tady je web podle místostarosty neocenitelným pomocníkem.

„Zkušenost praví, že včas zveřejněná informace ušetří mnoho dotazů a telefonátů, případně předejde různým spekulacím,“ konstatuje místostarosta.
Přímé přenosy z jednání zastupitelů si budou moci obyvatelé Přibyslavi spustit i na svých počítačích prostřednictvím internetu. Radnice pro tyto účely nechává zabudovat speciální server.

V okrese zatím přímé přenosy ze zastupitelstva přináší pouze radnice v Havlíčkově Brodě.