Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Přibyslavský web vidí denně stovky návštěvníků

Přibyslav - Vysílání místní televize, archiv občasníku včetně archivu vysílání přibyslavské televize lze najít na přibyslavských webových stránkách, které v tradiční soutěži kraje Vysočina Zlatý erb získaly první místo.

27.10.2009
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Ivan Babej

V rámci republiky se pak mohou chlubit místem třetím. Průměrně tyto stránky zaznamenají až 300 přístupů denně. Od doby, kdy byly spuštěny oficiálně, před více než pěti lety, a začal se sledovat zájem, jdou počty návštěvníků do stovek tisíc.

„V redukovaném rozlišení je možné sledovat v tříminutových sekvencích přibližně 40 hodin záznamu vysílání městské televize, ze života institucí, spolků a sdružení,“ upozorňuje na nabídku webových stránek místostarosta Michael Omes. Přibyslavské webovky slouží nejenom k prezentaci, ale k praktickým informacím. Shromažďují kontakty, adresy, provozní doby místních firem a podniků.

Pouť sledovala webkamera

Neméně zajímavá je podle místostarosty i fotogalerie, která obsahuje asi 150 složek s více než 2 000 fotografiemi. Na stránkách nechybí rady, jak postupovat při vyřizování záležitostí na městském úřadu nebo archiv usnesení zastupitelstva a rady města, také pozvánky na kulturní a společenské akce a jejich přehledy.

Například během tradiční přibyslavské pouti měli zájemci možnost sledovat prostřednictvím webkamery přibyslavské náměstí s pouťovými atrakcemi.
„Webové stránky mají oproti jiným sdělovacím prostředkům výhodu možnosti okamžité aktualizace a zveřejnění důležitých informací. Toho lze využít pro informování obyvatelstva při různých mimořádných událostech, jak se například ukázalo při poslední větrné kalamitě,“ připomíná místostarosta, který je zároveň hlavním administrátorem stránek.

Na přibyslavských stránkách se objevují výstražné zprávy Českého hydrometeorologického ústavu několik minut po jejich vyhlášení. Přibyslav získala první místo v kraji v soutěži Zlatý erb v doplňkové kategorii elektronických služeb za přímé přenosy z jednání zastupitelů. Tady je web podle místostarosty neocenitelným pomocníkem.

„Zkušenost praví, že včas zveřejněná informace ušetří mnoho dotazů a telefonátů, případně předejde různým spekulacím,“ konstatuje místostarosta.
Přímé přenosy z jednání zastupitelů si budou moci obyvatelé Přibyslavi spustit i na svých počítačích prostřednictvím internetu. Radnice pro tyto účely nechává zabudovat speciální server.

V okrese zatím přímé přenosy ze zastupitelstva přináší pouze radnice v Havlíčkově Brodě.

Autor: Štěpánka Saadouni

27.10.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Poslanec Martin Lank

Martin Lank: Největší klad programu Realistů je jeho reálná splnitelnost

Jan Veleba, nyní senátor za volební obvod Chrudim, do nějž spadá i větší část Havlíčkobrodska, vede prezidentskou stranu SPO. Za tu nyní kandiduje jako lídr vysočinské kandidátky.

Předseda strany nemůže zůstat za bukem, říká Jan Veleba

Nejtepleji bylo v září v Dukovanech, nejvíc pršelo ve Velké Bíteši

Třebíčsko, Vysočina - Září bylo oproti průměru neznatelně chladnější. Průměrná měsíční teplota na Vysočině byla 11,4 °C, což představuje odchylku -1 °C od dlouhodobého normálu za období 1981 - 2010.

NAŠI PRVŇÁCI: Představujeme žáky ze ZŠ Počátky

Pelhřimovsko - Pelhřimovský deník přináší čtenářům nový seriál Naši prvňáci. Jeho prostřednictvím bude představovat tabla jednotlivých prvních tříd základních škol na Pelhřimovsku, a to až do pololetního vysvědčení. Rodiče a blízcí žáků každou středu na straně 4 a na webu najdou prvňáčky z Pelhřimovska. Deník si tak mohou koupit na památku. Nyní se představují žáci ze ZŠ Počátky.

Raf & Taksík zvou na koncert, který vyjde na jaře na vinylu

Rynárec – Na zajímavý koncert, který se uskuteční v pátek 20. října, láká hospoda v Rynárci u Pelhřimova.

České vlajky zabojují v příštím roce o rekord

Pelhřimovsko – Česká vlajka by se v příštím roce mohla stát hlavním aktérem nového rekordu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení