„V celém okrese v průměru na jedno pracovní místo připadalo na konci září téměř čtyřiadvacet uchazečů,“ vysvětlila Dana Kejřová z pelhřimovského úřadu práce.

Lidí bez práce je stále dost

Jak doplnila Kejřová, ani jedna pracovní příležitost není na Počátecku a Žirovnicku. „Nárůst nezaměstnanosti zaznamenala Horní Cerekev, a to o pouhých 0,4 procenta. Podobně je na tom i Žirovnice,“ uvedla Kejřová.

Celková nezaměstnanost na Pelhřimovsku je nyní 6,77 procent. To znamená, že bez práce je bez dvou stovek téměř tři tisíce lidí. Už v září se nabíralo v pelhřimovském Agrostroji a v Humpoleckých strojírnách. Podle personálního ředitele Zdeňka Pavlovského je situace ohledně pracovních příležitostí dobrá.

"V září jsme přijali 30 nových zaměstnanců do pelhřimovského Agrostroje a dvacet do Humpoleckých strojíren a do budoucna budeme pouze nabírat. Propouštět nebudeme,“ prozradil Pavlovský.

Práci hledá strojník či prodavač

Případné zvyšování počtu zaměstnanců podle něj závisí na počtu objednávek, kterých má Agrostroj do konce roku dost. „Máme zpracovaný plán na poslední kvartál roku, podle kterého bychom měli v brzské době nabrat ještě deset lidí,“ doplnil Pavlovský.

O práci se nemusí bát ani v kamenické Edsche. Podle vedoucí personálního oddělení Marie Samkové bude práce dost. „Do konce roku nehodláme propouštět ani nabírat. Máme plno, a práce máme dost až do konce roku. Zaměstnanci se bát nemusí,“ pověděla Samková.

Na konci minulého měsíce bylo na celém okrese jen 120 volných pozic. Nejvíce jich bylo v oboru obchodní zástupce, řidič nebo pomocné práce. Naopak největší zájem ze strany uchazečů je o administrativní profese. Úřad práce hlásí i velké množství uchazečů z řad strojních a textilních dělníků či prodavačů.