Motoristům uleví ošetřená silnice

„Silniční úsek 602 mezi Pelhřimovem a Jihlavou bude kompletně celý solen, a to i u obce Dušejov. Dostali jsme na to povolení od Ministerstva životního prostředí,“ řekl ředitel krajské správy silnic Jan Míka. Další novinkou je hned šest nových sypačů, které obdrželo pelhřimovské cestmistrovství na zimní provoz a údržbu silnic.

„Na Pelhřimovsku jsou tři pobočky. Pacov, Pelhřimov a Humpolec. Každá z nich dostala dva nové sypací vozy,“ vysvětlil ředitel Krajské správy a údržby silnic Vysočina Jan Míka.

Sypače by měly výrazně pomoci a usnadnit už tak složitou práci. Součástí jejich příslušenství jsou i sypací a inertní sypací nástavby. Objemy sypacích nástaveb jsou pět nebo osm metrů krychlových. Podle předběžného průzkumu by mělo vozidlo během pěti měsíců v zimním provozu najet v průměru 8 000 kilometrů.

„Nákup nových sypačů, a to nejen v Pelhřimově, představuje zásadní modernizaci vozového parku zimní údržby. Slibujeme si od něj především efektivní, rychlejší a také bezpečnější údržbu krajských komunikací během zimního období,“ uvedl náměstek hejtmana Kraje Vysočina Libor Joukl.

Vozy dosluhují

Nejstaršími sypacími vozy Krajské správy a údržby silnic Vysočina jsou tři vozy Škoda MTSP 25, které slouží dlouhých 37 let. Ledacos tedy mají za sebou.

„Pelhřimovsko má už tak starý vozový park, že výměna byla zkrátka nevyhnutelná. Uleví to i samotným pracovníkům, kteří nebudou mít tolik práce s opravami a především budou všude dříve,“ nastínil situaci Jan Míka.