V jazykových kurzech spolek nabízí tradiční angličtinu, a to v úrovních pro začátečníky, falešné začátečníky, mírně pokročilé a pokročilé. K těmto kurzům přibyly dvě nové, takzvané směnné varianty.

Ty jsou vhodné pro zájemce, kterým pracovní povinnosti a vytížení brání v návštěvě lekcí v běžném čase. Dále jsou to kurzy pro ty, kteří mají v práci dlouhý a krátký týden. Pro ty skupina připripravila variantu směnných kurzů, kdy kurz je pohyblivý a přispůsobí se potřebovám návštěvníků kurzu. Dalším jazykem, který společnost učí je německý jazyk, který nabízí stejné možnosti jako ten anglický. Navíc má ještě dopolední kurz. Specialitou Via rustici je kurz obchodní němčiny. Tento kurz je dvouměsíční a návštěvníci se v něm naučí vyřizovat německou korespondenci a její náležitosti v žádostech či nabídkách.

Překrásný jazyk bídníků, francouzštinu, se zájemci též mohou naučit v kurzech pro začátečníky, falešné začátečníky a mírně pokročilé. „Tento rok budeme učit také jeden slovanský jazyk, kterým je ruština,“ sdělila Barbora Vlachová, z pořádající skupiny.

Via rustica nenabízí pouze kurzy cizojazyčné, ale také ty počítačové. Začátečnické kurzy jsou určeny pro nezkušené uživatele, kteří se naučí úplným základům. Dále Via rustica nabízí kurz pro pokročilé uživatele, který je nástavbou pro kurz začátečnický. Poslední kurz je úplně nový. Zájemci se v něm naučí tvořit internetové stránky.