„Hřiště totiž podstoupilo kompletní renovaci,“ vysvětlila starostka Košetic Blanka Veletová. Teď mají fotbalisté areál zpátky, a to ve zbrusu novém kabátě. Celkové náklady na modernizaci hřiště se vyšplhaly téměř na tři a půl milionu korun.

„Valnou většinu všech výdajů pokryla dotace z Evropské unie, kterou se nám podařilo získat. Zbytek jsme doplatili z obecního rozpočtu,“ pokračovala starostka.

Hřiště dostalo nový trávník. Pro jeho zavlažování Košetičtí pořídili i automatický systém. Prokoukly také ostatní části hřiště. Natřely se dřevěné štíty a obložení u kabin. „Postavili jsme také nové střídačky. Obměny doznal i kiosek s občerstvením,“ doplnila Blanka Veletová.

Zakoupily se branky s hliníkovou konstrukcí a hřiště se dočkalo lepšího oplocení. Po téměř roční odmlce se minulý týden zázemí pro košetické fotbalisty mohlo slavnostně otevřít.

Jako první se na zmodernizovaném hřišti utkal domácí Sokol Košetice s Maratonem Pelhřimov. „Jsme rádi, že se podařila sehnat potřebná dotace a hřiště zvelebit. Bez příspěvku bychom se do rekonstrukce totiž vůbec pustit nemohli,“ dodala na závěr starostka Blanka Veletová.