Tělocvičnu využívali Orlové a nejen ti, především ke sportovním aktivitám a příležitostně i jako společenský sál. „Příčina požáru je zatím v šetření. Pravděpodobně za vznik mohla špatná elektroinstalace. Ve středu tam byli vyšetřovatelé. Jak to dopadlo s určitostí nemohu říct,“ řekl Jiří Hörner, ředitel hasičského záchranného sboru Pelhřimov.

Požár vznikl na balkoně tělocvičny, odkud se dále šířil. Sálavým teplem byla poškozena plastová okna na obvodové stěně tělocvičny a osvětlovací tělesa.

Volejbalistky musí tréninky oželet

Stropy a stěny tělocvičny byly silně zakouřeny, což ztížilo práci hasičským sborům z Pelhřimova, Červené Řečice a ze Želiva, které u požáru zasahovaly. Na balkoně dále shořely židle a koberce. Uskladněný materiál byl následně vynošen z budovy ven. Celková škoda byla vyčíslena zhruba na půl milionu korun. Celý požár se naštěstí obešel bez zranění.

Hasiči svým zásahem uchránili hodnoty ve výši 1 600 000 korun. Na místo byl povolán znalec v oboru elektrotechniky. Tamním volejbalistkám tím vznikl velký problém, kde trénovat a odehrát domácí zápasy. Nad situací si povzdechla starostka Jednoty Orel Jitka Sibalová. „Teď nebudeme mít kde trénovat ani hrát mistrovské zápasy. Pokusíme se požádat o prostor v Želivě,“ řekla.