To už ale neplatí. Stanoviště nakonec vyroste na místě současného parkoviště pod Bradlem.
Proč zdravotnická záchranná služba, kraj Vysočina a město Kamenice nad Lipou původní plán nakonec přehodnotily? „U Bradla se pro stanoviště nabízí příhodnější komunikační napojení než z původně zamýšlené hasičské zbrojnice,“ vysvětlila Vladislava Filová, ředitelka Zdravotnické záchranné služby kraje Vysočina.

Nejprve povolení

S budováním zázemí pro záchranáře se začne v průběhu příštího roku. Nejprve se musí zhotovit projektová dokumentace a vyřídit stavební povolení. „Pokud nenastanou žádné komplikace, bude všechno potřebné hotovo v lednu roku 2010,“ sdělil starosta Kamenice nad Lipou Ivan Pfaur.
Začátek stavby samotného výjezdového střediska závisí na tom, jak rychle kraj uvolní potřebné peníze. Ten totiž vybudování financuje. „Celkové náklady se podle předběžných odhadů vyšplhají na pět milionů korun,“ doplnil Pfaur.
Stanoviště rychlé záchranné služby je v Kamenici nad Lipou opravdu potřeba. Do města nyní jezdí sanitky z Počátek nebo z Pelhřimova. „Zdravotníci ze záchranné služby to k nám mají přece jenom dál a někdy se stává, že dorazí za více než patnáct minut,“ pokračoval starosta.

Pomoc v místě

„Proto jsem rád, že budeme mít sanitku k dispozici přímo v místě,“ dodal ještě Pfaur. Vybudování stanoviště záchranné služby vítají také Kameničtí. „Když se něco stane, samozřejmě bude lepší, když bude sanitka při ruce, než aby jela zdaleka,“ uzavřela Jitka Mrázková, jedna z obyvatelek města.