Hřiště získalo nový povrch v podobě asfaltového koberce a je určeno hlavně pro milovníky volejbalu, nebo nohejbalu.

„Hřiště už chtělo zrekonstruovat. Dříve bylo jen pískové a moc mladých si tam nehrálo,“ nechal se slyšet Pavel Strnad z Pelhřimova. To Pavlu Tkadlecovou trápí především povrch hřiště. „Myslím si, že pro malé děti je ten asfalt nevhodný. Mohou si snadno způsobit odřeniny,“ sdělila.
Pelhřimovu se podařilo během roku zrekonstruovat, nebo úplně vybudovat deset dětských hřišt, vše v rámci projektu Modernizace dětských hřišť v Pelhřimově.

Vhodný program

„Ten koncept byl plánován s realizací do pěti let. Podařilo se nám ale najít ideální výzvu pro získání dotací. O ně jsme požádali a finanční prostředky jsme i získali. Proto jsme realizaci stihli do roka,“ uvedl místostarosta Pelhřimova Tomáš Dufek. V rámci projektu se podařilo zmodernizovat například hřiště u plaveckého bezénu, v ulici Na Houfech, nebo Boženy Němcové.

„Dětská hřiště prošla kontrolou. Prvky těchto hřišť musí splňovat normy stanovené Evropskou unií,“ dodal Tomáš Dufek.

Vyznavači skateboardingu oceňují i zrekonstruované překážkové hřiště u Sprotovní haly, které bylo také součástí projektu. „Občas tam s klukama zavítáme. Nejsou tam špatné rampy,“ řekl Jiří Tůma.

Jak dodal Tomáš Dufek, radnice hodlá v budoucnu rekonstruovat dětská hřiště i v některých místních částech Pelhřimova. „Jedná se hlavně o taková místa, kde je hodně rodin s dětmi,“ uzavřel Dufek.

Otevřená hřiště:
Hřiště u I. ZŠ Krásovy domky
Víceúčelové hřiště v ulici Pražská
Hřiště v ulici V.B. Juhna
Hřiště u Plaveckého bazénu
Hřiště v ulici Lesní
Palisádové hřiště v ul. Pražská
Hřiště Na Houfech
Hřiště v ulici B. Němcové
Skateboardové h. u Sport. haly
Hřiště u IV. ZŠ sídl. Osvobození
Zdroj: Městský úřad Pelhřimov