Uplynulý víkend ožil Pelhřimov Bartolomějskou poutí a devátým ročníkem Celostátního hasičského festivalu dechových hudeb.
Do okresního města zamířili nejen rodiny s malými dětmi, ale také babičky a dědové, poslechnout si a zazpívat písničky svého mládí.

Spokojenost návštěvníků

Na hasičském festivalu letos vyhrávalo celkem devět dechových hudeb. Pořadatelé festivalu se ale k celé akci odmítli vyjadřovat. „Nám se tady velice líbí. Jsem z Pelhřimova a tak na náměstí přicházíme každý rok. Je to nejlepší hudba naší generace,“ sdělili usmívající se Dvořákovi z Pelhřimova.

Přehlídku dechových hudeb si pochvalovala i Marie Váňova z Vlásenice u Kamenice nad Lipou. „Nejvíce se mi líbila Vysočinka. V sobotu se dokonce i tancovalo. Je to velice povedené a pěkné,“ prohlásila Váňová.

Vrcholem festivalu dechových hudeb bylo závěrečné vystoupení všech přizvaných kapel. Takzvaný monster koncert vypukl v půl šesté navečer. „Byla to velice příjemná neděle. Moc se nám to tady zamlouvalo,“ sdělili manželé Pohunkovi, kteří přijeli až z Jindřichova Hradce. Na Masarykově náměstí byl v rámci Dne záchranářů připraven i program policistů. Ti přítomným divákům předvedli, jak vypadá například policejní zásah. „Na náměstí byly k vidění i naše nové silniční motorky nebo automobil,“ doplnila mluvčí pelhřimovské policie Hana Kotková.

Na pouťových atrakcích byl největší nával v nedělních odpoledních hodinách. Davy lidí se tlačily mezi stánky s občerstvením a různými suvenýry.
„Je to příjemné zakončení prázdnin. V úterý už musím do školy. Na žádnou atrakci jsem ale nevlezla. Docela jsem se bála,“ řekla dvanáctiletá Lucka z Pelhřimova.