A zatímco děti vyráží s maminkami stihnout poslední školní nákupy, na první září se chystají také všichni učitelé.

V pelhřimovské základní škole Krásovy domky to žilo ale už včera. Paní učitelky a vychovatelky měly plné ruce práce. Připravovaly nejen výzdobu školy a tříd, ale také balíčky pro prvňáčky. Těch podle ředitele školy Pavla Rafaje překročí prvního září práh školy 55. „Celkem v tomto školním roce počítáme s 492 žáky,“ uvedl Rafaj.

Úterý bude slavnostním dnem také v želivské základní škole, a to nejen proto, že jde o první den nového školního roku.

V tamní škole se totiž připravuje kolaudace hřiště s umělým povrchem. „Žáci na něm budou hrát volejbal, nohejbal, ale i tenis nebo košíkovou,“ informovala ředitelka Marie Dolejšová.

Na Pražské opravili celou budovu

To Základní škola na Pražské v Pelhřimově přivítá žáky úplně zrekonstruovanou budovou. Jak uvedl ředitel školy Luděk Charouzek, budova je kompletně zateplená, vyměnila se okna a škola má i novou střechu. „Radnice zainvestovala i rekonstrukci školní kuchyně,“ doplnil Charouzek. Slavnostní otevření se uskuteční v úterý ve 14 hodin.

První den nového školního roku netrpělivě vyhlížejí v Žirovnici. Tamní základní škola totiž otevře po několika letech letos opět dvě třídy pro prvňáčky. „Třídy pro ně jsme barevně vymalovali, aby navozovaly pohodovou atmosféru,“ usmála se ředitelka žirovnické základní školy Dagmar Brýnová.

Na nový školní rok se připravují také střední školy. Ty bude na Pelhřimovsku navštěvovat 3 790 studentů.

Marcela Průchová a reportéři Deníku