Po dokončení zámeckého parku a opravách západního a jižního křídla, kde se stále pracuje, přijdou na řadu i bývalé hospodářské budovy v severní části zámeckého areálu.

„Podařilo se nám získat dotace z Ministerstva pro místní rozvoj ČR,“ doplnil pacovský starosta Lukáš Vlček.

Ministerstvo přispěje osmi miliony, město tak doplatí zbývající tři miliony korun. Samotné opravy by měly být hotové ještě do konce letošního roku.

Prostory využije úřad i tamní spolky

Bývalé hospodářské budovy tak najdou své využití. Zrekonstruované prostory budou v první řadě sloužit jako zázemí po městský úřad. „Bude to vlastně sklad nejnutnějších věcí pro krizové řízení. Tento sklad byl přímo v zámku, kam se ale nyní přesune Muzeum Antonína Sovy a městská knihovna. Museli jsme tedy hledat jiné prostory. Zároveň vzniknou nová garážová stání a také místa pro parkování,“ upřesnil Vlček. Zkrátka nepřijdou ani tamní spolky, které v části opravených budov získají nové zázemí.

Hospodářské budovy byly poslední v areálu zámku, které čekaly na opravu. Nyní už je i tato rekonstrukce finančně zajištěna. Hlavní oprava samotného zámku potrvá až do roku 2010 a investice vyšplhá dokonce na šedesát milionů korun. Kompletně se zrekonstruuje západní a jižní křídlo této památky.
„I tato oprava je z větší části pokryta dotací, která činí 41 milionů,“ doplnil Lukáš Vlček.